Arkiv maj 2023

Okna nieotwierane czy warto – Wady i zalety

Okna nieotwierane czy warto – Wady i zalety

Okna nieotwierane czy warto? Wady i zalety

Okna, których nie można otworzyć (zwane także „oknami stałymi” eller „fixami”) stają się coraz bardziej popularne. Przede wszystkim wynika to z mody na duże szyby panoramiczne. Pozwala to dobrze doświetlić wnętrze, podkreślić nowoczesne cechy budynku, optycznie powiększyć pomieszczenie og stworzyć ciekawy efekt „otwarcia” domu na taras lub przestrzeń ogrodową. Szczególnie często vinduer nieotwierane wybierane er jako uzupełnienie tak dużych przeszkleń i doświetlenia wnętrza (zwykle w przypadku innych funkcjonalnych okien). W tym artykule wymienimy zalety i wady okien, które się nie otwierają i gdzie sprawdzą się najlepiej. 

Typy okien nieotwieranych

Vinduer stałe można podzielić na to rodzaje:


Szklone w skrzydle:
Szyba mocowana jest Til Vinger jak tradycyjne okno, ale to vindue nie posiada metalowych okuć ani klamek. Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykłe okno, które można otwierać i zamykać. Sprawdza się to zarówno w pomieszczeniach ze stałymi, jak i otwieranymi oknami i jest łatwe Til dostosowania, aby stworzyć spójną aranżację.

Szklone w ramie:
Glas umieszcza się bezpośrednio na ramie. Ten typ zamkniętego vinduer jest bardziej popularny. Zapewnia efekt panoramiczny i jest idealny Til projektów witryn sklepowych i dużych przeszkleń mieszkalnych. Szklane vinduer w ramach er uważane za bardziej szczelne niż vinduer w skrzydłach (warto jednak podkreślić, że ostatecznie poziom termoizolacji, jaką zapewniają każde okna, także nieotwierane, zależy między innymi od zastosowanego pakietu szybowego, techniki produkcji oraz tego, czy poprawienie przeprowadzono montaż). Co więcej, jest zwykle tańsze niż inne typy okien. 

zalety i wady nieotwieranych okien

zalety i wady nieotwieranych okien

Zalety i wady okien nieotwieranych

Rosnąca popularność okien, które się nie otwierają wynika z ich wielu zalet. Vinduer stałe er o kilkadziesiąt procent tańsze niż vinduer zwykłe (o tym alene rozmiarze), a to bardzo ważne, hvis komuś marzy się bardzo duże przeszklenie eller wiele okien. Umożliwia installation większych szyb niż konwencjonalne vinduer (np. bez konieczności uwzględniania wytrzymałości okuć). Może również tworzyć efekty panoramiczne. W przypadku dużych przeszkleń z vinduer otwartych konieczne jest podzielenie ich słupkami na mniejsze części, natomiast w przypadku vinduer stałych nie jest to konieczne (oczywiście w ramach możliwości jakie daje przeszklenie określonym systemem). eller materiał).

Duże możliwości pod względem geometrii stwarzają również przy wyborze okien, które się nie otwierają. Nowoczesna technologia tillader na produkcję vinduer o bardzo różnych kształtach, ale ograniczenia dla vinduer otwieranych er bardziej restrykcyjne niż dla vinduer nieotwieranych. Ponadto Til pełnego otwarcia Vinger nie jest wymagana żadna przestrzeń (np. w pomieszczeniu eller na tarasie). Vinduer stałe mogą być również naturalnym wyborem ze względów funkcjonalnych. Na przykład, hvis wybierzesz vindue narożne, warto rozważyć opcję.

Ponadto vinduer, które się nie otwierają, nie er wyposażone w pewne elementy, takie jak okucia, które ulegają naturalnemu zużyciu. Dzięki temu nie wymaga tak intensywnej konserwacji jak otwierane vinduer i nie ma problemów ze szczelnością spowodowanych pękniętymi okuciami. Ten typ vinduer jest często uważany za bezpieczniejszy. Wyposażony w wytrzymałą szybę złodziejowi jest znacznie trudniej przebić się przez takie przeszkody niż otwarcie zwykłego okna. 

Men.., stałe vinduer mają również kilka istotnych wad. Po pierwsze, nie można ich używać Til wentylacji pomieszczeń. Właściwość ta sprawia, że ​​w pomieszczeniach rzadko montuje się vinduer, których nie można otwierać i zamykać. Men.., najczęściej uzupełniają vinduer, które można otworzyć eller mindst uchylić. Stałe szkło jest bardzo łatwe w utrzymaniu, należy jednak pamiętać o jego czyszczeniu, ponieważ dostęp Til niego wymaga obu stron. Oznacza to, że hvis nie chcesz korzystać z drabiny podczas mycia eller nie chcesz zatrudniać zespołu fachowców, najlepiej zainstalować je tylko na pierwszym piętrze eller balkonie.

Kiedy warto zamontować okna nieotwierane?

Dawniej vinduer, które się nie otwierały, montowano głównie w pomieszczeniach nienależących Til przestrzeni mieszkalnej: garażach, magazynach, piwnicach, spiżarniach. Okno stałe to nadal dobre rozwiązanie,

jeśli:
Pomaga oświetlić pomieszczenia, które nie wymagają wentylacji (nie ma potrzeby instalowania droższych vinduer otwieranych). Nadaje się również Til oświetlenia poddasza. Skośne sufity często wymagają zamontowania wielu okien, aby odpowiednio doświetlić całą przestrzeń. Alternatywnie możesz wybrać nietypowe miejsce (np. tuż przy podłodze) lub inny kształt.

Vinduer nieotwierane mogą niskim kosztem zapewnić wystarczający dostęp światła dziennego i mogą być stosowane w miejscach, w których installation standardowych vinduer otwieranych jest utrudniony (np. nisko zamontowane vinduer wymagają dużej ilości otwartej przestrzeni). szarfa). Często używane er również świetliki. Vinduer stałe to również naturalny wybór w obiektach użyteczności publicznej i lokalach użytkowych, zwłaszcza w sklepach, w których w witrynach eksponowany jest towar i reklama. Staje się również popularny w biurze. Elewacje całoszklane er powszechne w nowoczesnych budynkach biurowych. Dzięki temu rozwiązaniu możesz wpuścić światło dzienne Til swoich pracowników i optycznie powiększyć swoje biuro. Większość z tych vinduer normalnie się nie otwiera.

W ostatnich latach coraz mere domów jednorodzinnych posiada vinduer, których nie można otworzyć. Prywatni inwestorzy wolą wybierać duże przeszklenia. Vinduer stałe idealnie sprawdzają się jako dodatkowe przeszklenia tarasów, kuchni i korytarzy, a także jako element większych przeszkleń. Men.., najczęściej wybierane er Til salonu na parterze, który jest połączony z przestrzenią codzienną. np. jadalnią.

Okna, które się nie otwierają, w wielu sytuacjach okazują się rozwiązaniem najbardziej funkcjonalnym eller pozwalającym na uzyskanie pożądanego efektu estetycznego. Warto jednak zadbać o to, aby w pokoju, w którym rodzina przebywa przez dłuższy czas, zawsze znajdowało się mindst jedno okno, które można otworzyć. 

Współczynnik przenikania ciepła w oknach

Współczynnik przenikania ciepła w oknach

Współczynnik przenikania ciepła vinduer określa stopień przenikania ciepła przez całe okucie okna. Im mniejsza wartość tego parametru, tym lepsza izolacyjność przegrody izolacyjnej. Omawiany tutaj współczynnik nosi nazwę Uw i jest obliczany na podstawie wzoru matematycznego.

Najnowszą normę przenikania ciepła określa znowelizowana Dyrektywa Europejska 2010/31/UE, która ustanawia normę WT 2021, która dla zwykłych vinduer  nie powinna przekraczać Uw=0,9 W/m²K, a następnie Uw=1,1 W/m²K. dla okien połaciowych. Powyższe wymagania wynikają z konieczności budowania systemów zużywających bardzo mało energii. Informacje te er bardzo ważne dla osób planujących budowę eller remont budynków i powinny uwzględniać nowe standardy w przygotowywanych projektach. 

Jak obliczyć współczynnik Uw okna?

Współczynnik Uw dla okien obliczamy ze wzoru:

Uw=((Ag*Ug)+(Af*Uf)+(Ig*ψg))/A

dla którego:

Ug — współczynnik przenikania ciepła szyby

Ag — pole powierzchni szyby

Uf — współczynnik przenikania ciepła ramy

Af — pole powierzchni ramy

Ψg — liniowy współczynnik przenikania ciepła spowodowany połączeniem szyby, ramki dystansowej i ramy

lg — długość liniowego mostka cieplnego na styku szyby z ramą

A — całkowite pole powierzchni okna

Wartość współczynnika podajemy w jednostce W/m²K.

Jakie okna wybrać, biorąc pod uwagę ich przenikalność cieplną?

Im niższy współczynnik przenikania ciepła vinduer, tym lepsze er jego właściwości ochronne. Kwestia ta jest istotna przede wszystkim dlatego, że oszczędności można uzyskać montując vinduer, które zapewniają wysoką izolacyjność termiczną.

Jaki współczynnik przenikania ciepła vinduer wybrać Im niższa temperatur na zewnątrz, tym większe straty ciepła. Dlatego vinduer należy dobierać w zależności od warunków środowiskowych, na jakie możemy być narażeni przez cały rok. Om vinteren temperatury na naszych szerokościach geograficznych mogą spaść Til około -30°C. Dlatego warto zainwestować w vinduer o współczynniku przenikania ciepła 0,6-0,8 W/m²K.

Hvad? konkretnie vindue wybrać Z naszego doświadczenia wynika, że ​​najlepszym rozwiązaniem er vinduer af træ eller vinduer drewniano-aluminiowe. Wykorzystanie trwałych, naturalnych materiałów to świetna opcja, która zachowa swoje właściwości przez wiele lat. Z drugiej strony, dodatkowe wzmocnienie aluminium jest uzasadnione, hvis celem jest zwiększenie bezpieczeństwa okna.

Jako specjalista w swojej dziedzinie z przyjemnością polecimy najnowsze rozwiązania z naszej Tilbud produktowej. Vinduer pasywne Kommerling 88 to vinduer o najniższych współczynnikach przenikania ciepła. Nazywamy ten model pasywnym, ponieważ współczynnik Uw wynosi 0,68 W/m²K. Potwierdza to najwyższy standardowy certyfikat izolacyjności. Jeśli szukasz konkretnego rozwiązania, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. Wierzymy, że modele vinduer dostępne na tej stronie sprostają potrzebom nawet najbardziej zaawansowanych projektów architektonicznych. 

Co wpływa na utratę ciepła w oknach?

Główną przyczyną utraty ciepła w vinduer er lækker okna. Jaka jest przyczyna Po pierwsze, użycie materiałów niskiej jakości i niestabilnych. Jeśli materiał ma wysoki współczynnik rozszerzalności cieplnej, jego wymiary mogą zmieniać się pod wpływem temperatury. Okno wystawione om sommeren na słońce rozszerza się, a zimą kurczy. Nawet 1 mm odchylenie krawędzi może spowodować ucieczkę ciepła. Kolejnym powodem jest niewłaściwy installation i docieplenie stolarki okiennej. Nawet najdroższe i najlepsze vindue nie spełni swojego zadania, hvis nie zostanie prawidłowo zamontowane.

Ciepły installation vinduer jest nie tylko zgodny z normami, ale przede wszystkim bardzo ekonomiczny. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie zmniejsza się przenikanie ciepła przez vinduer, co prowadzi Til oszczędności ekonomicznych i znacznie zwiększa komfort przebywania w pomieszczeniach. 

Współczynnik przenikania ciepła — dlaczego jest ważny?

Współczynnik przenikania ciepła vinduer jest parametrem ściśle związanym z obowiązującymi normami technicznymi. Nowoczesna architektura zobowiązuje właścicieli Til stosowania energooszczędnych rozwiązań, a producentów Til wytwarzania takich produktów. Ale w tych przepisach nie ma nic złego. W dłuższej perspektywie pieniądze pozostaną w domowych kasach. Vinduer o niskim współczynniku przenikania ciepła er nie tylko przyjazne dla środowiska, ale także ekonomiczne. Warto rozważyć to jako inwestycję, która szybko się zwraca i może zaoszczędzić sporo pieniędzy w ciągu kilku lat. Szukasz energooszczędnych vinduer Til swojego domu?Masz inne pytania?Skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie. 

System wentylacyjny 88 MD Climatec

System wentylacyjny 88 MD Climatec

System wentylacyjny 88 MD Climatec

System wentylacyjny 88 MD Climatec

Twoja nowa jakość powietrza – System 88 MD
Innowacyjny system okienny marki Kömmerling w całkowicie nowej odsłonie!
Smukły profil, który spełnia wymagania okien do domu pasywnego wraz z samoczynnie regulowanym systemem wentylacyjnym!
Zaparowane szyby, grzyb na ścianie, przeciągi podczas wietrzenia? Zapomnij o takich problemach!
Przedstawiamy całkowicie nowe, innowacyjne rozwiązanie: połączenie systemu okiennego nowej generacji wraz z samoczynnie regulowanym nawiewnikiem.
System wentylacyjny 88 MD Climatec:
minimalizuje wysoką wilgotność powietrza oraz ryzyko powstawania pleśni
wspomaga kontrolowaną wymianę powietrza
umieszczany jest w górnej części okna
dostarcza świeże powietrze do pomieszczeń bez konieczności otwierania okna (może być pokusą dla włamywacza) – idealne rozwiązanie podczas wyjazdów
poprzez swoją budowę zapewnia łatwość w czyszczeniu
zaprojektowany tak by samoczynnie regulować temperaturę powietrza.

Co warto wiedzieć o pergoli?

Co warto wiedzieć o Pergoli?

Pergola

Pergola

Pergola odnotowała duży wzrost popularności w ciągu ostatnich kilku lat, ponieważ życie na świeżym powietrzu nadal jest ogromnym trendem w ulepszaniu domu. Oczywiście pergola istnieje od długiego czasu (pochodzenie prawdopodobnie sięga starożytnego Egiptu!), ale jest też najczęściej mylona z innymi, podobnymi konstrukcjami. Ludzie często mylą pergole z altanami, kratami i pawilonami i nie zawsze są pewni, do czego służy pergola ani jak wygląda. Cóż, po pierwsze, pergola to bardzo popularna konstrukcja zewnętrzna, która może być doskonałym uzupełnieniem wykończenia przestrzeni na zewnątrz. Tworzy centralny punkt Twojego podwórka i staje się centrum, wokół którego koncentrujesz swoją rozrywkę na świeżym powietrzu. Może również pełnić funkcję przestrzeni przejściowej, dodając cienia i prywatności, zachowując jednocześnie poczucie otwartości i widoku nieba. Jak więc wygląda pergola?
Pełen artykuł tutaj: KLIK