Co to jest ciepła ramka?

Ciepła ramka

Ciepła ramka

Ciepła ramka dystansowa to rodzaj ramki dystansowej stosowanej w szkleniu izolacyjnym. Oddziela tafle szkła w podwójnych lub potrójnych przeszkleniach lub ścianach osłonowych i uszczelnia szczelinę powietrzną między nimi.

Co daje ciepła ramka?

Aż 80% strat energii przez okno następuje na jego krawędzi. Produkty z ciepłą krawędzią mają na celu zminimalizowanie tej utraty energii. Technologia Warm Edge odnosi się do konstrukcji krawędzi podwójnych, potrójnych lub poczwórnych szyb zespolonych, które przewodzą mniej ciepła lub zimna niż tradycyjne okna i standardowe szyby zespolone. Standardowe szyby zespolone lub uszczelnione szyby zespolone są zbudowane z aluminiowej ramki dystansowej, która utrzymuje szkło oddzielnie.

Jednak aluminium jest wysoce przewodzące, a także ma wyjątkowo wysoką utratę energii cieplnej. Dla porównania, okna z podwójnymi szybami wyposażone w ciepłą ramkę dystansową mają wyższą temperaturę wewnętrznej krawędzi nawet o 65%. Co pomaga poprawić efektywność cieplną okna i zmniejszyć ryzyko kondensacji. Ciepła krawędź znacznie obniża również różnicę temperatur między środkiem a krawędzią jednostki oraz zmniejsza do 94% straty ciepła (lub zyski ciepła) na zewnętrznej krawędzi okna.

Wnosząc realny wkład w ochronę środowiska, ta oszczędność ciepła może pomóc zmniejszyć zużycie ciepła i wymagania dotyczące klimatyzacji. Co obniża emisję dwutlenku węgla i pozwala zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za paliwo. Technologia ciepłej ramki może również pomóc zredukować skraplanie się pary wodnej na uszczelnionej jednostce nawet o 70%.

Ta redukcja wilgoci praktycznie eliminuje ryzyko rozwoju pleśni i potencjalnie szkodliwych bakterii. Jest to istotne ze względu na rosnącą liczbę osób cierpiących na choroby układu oddechowego, takie jak astma.

Co to jest ciepła ramka? Teraz już wiesz jeśli chcesz się jeszcze czegoś dowiedzieć zapraszamy do naszego poradnika okiennego.