Blog

Dofinansowanie do wymiany okien – Program czyste powietrze

Dofinansowanie do wymiany okien – Program czyste powietrze

Dofinansowanie do okien GM PLAST

Dofinansowanie do okien GM PLAST

Szanowni Klienci,

Z radością informujemy, że nasza firma GM PLAST spełnia wszystkie wymagania Programu „Czyste Powietrze”, który ma na celu poprawę jakości powietrza w naszym kraju. Dlatego też, z przyjemnością ogłaszamy, że nasi klienci mogą wziąć udział w tym programie i skorzystać z możliwości uzyskania dofinansowania do wymiany okien.

Program „Czyste Powietrze” to inicjatywa wspierająca inwestycje w poprawę efektywności energetycznej budynków, co przekłada się nie tylko na oszczędności dla Państwa, ale także na korzyści dla środowiska.

Dzięki naszej współpracy z programem „Czyste Powietrze”, możemy pomóc naszym klientom w uzyskaniu dofinansowania na wymianę okien na bardziej energooszczędne i ekologiczne rozwiązania.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z tej wyjątkowej możliwości, która nie tylko przyczyni się do poprawy komfortu termicznego w Państwa domach, ale także wpłynie pozytywnie na stan środowiska.

Więcej informacji na temat warunków uczestnictwa w programie oraz szczegółów dotyczących dofinansowania udzielamy indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta.

Z wyrazami szacunku, Zespół GM PLAST

Jak skorzystać z programu czyste powietrze 2024?

Aby skorzystać z programu „Czyste Powietrze” i uzyskać dofinansowanie do wymiany okien oraz innych działań termomodernizacyjnych, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Sprawdź swoje kwalifikacje: Upewnij się, że Twoja nieruchomość spełnia kryteria wymagane przez program. Możesz skonsultować się z ekspertami, aby uzyskać pełną informację na temat zakresu prac objętych dofinansowaniem.
 2. Wybierz odpowiednie rozwiązania: Zdecyduj, jakie działania chcesz podjąć w ramach termomodernizacji. Program obejmuje wymianę okien, drzwi, instalację nowoczesnych źródeł grzewczych, ocieplenie dachu oraz ścian.
 3. Skontaktuj się z dostawcą: Wybierz renomowanego dostawcę, który oferuje wysokiej jakości produkty spełniające wymogi programu. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać pomoc w wyborze odpowiednich rozwiązań.
 4. Złóż wniosek: Wypełnij wniosek o dofinansowanie do wymiany okien i innych prac termomodernizacyjnych zgodnie z instrukcjami programu. W razie potrzeby, możemy udzielić Ci wsparcia w przygotowaniu dokumentacji.
 5. Realizuj prace: Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, przystąp do realizacji prac zgodnie z planem. Upewnij się, że wszystkie prace są wykonywane zgodnie z normami i wymaganiami programu.
 6. Rozlicz się: Po zakończeniu prac, dokonaj rozliczenia z programem „Czyste Powietrze” zgodnie z instrukcjami. Upewnij się, że wszystkie dokumenty zostały dostarczone we właściwym terminie.

Dzięki programowi „Czyste Powietrze” możesz przyczynić się do poprawy efektywności energetycznej swojego domu, oszczędzać na rachunkach za ogrzewanie oraz dbać o środowisko naturalne. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji i wsparcia w procesie aplikacyjnym.

Więcej informacji znajdziesz tutaj https://czystepowietrze.gov.pl/

Wesołych Świąt Wielkanocnych 2024!

Wesołych Świąt Wielkanocnych 2024!

Wesołych świąt GMPLAST

Wesołych świąt GMPLAST

Wielkanoc to czas odrodzenia, nadziei i radości. Z tej okazji życzymy Państwu, aby te świąteczne dni przyniosły wiele uśmiechu, wzajemnej życzliwości oraz spędzone w gronie najbliższych były pełne ciepła i miłości. Niech każde kolorowe jajko przypomina o radości z drobnych rzeczy, a każda gałązka wiosennego kwiatu dodaje energii i optymizmu do codzienności. Wesołych Świąt Wielkanocnych życzy zespół GM PLAST, pełen wdzięczności za dotychczasową współpracę!

Pierwsza Powiatowa Gala Przedsiębiorczości: Nasza Firma wśród Wyróżnionych!

Pierwsza Powiatowa Gala Przedsiębiorczości: Nasza Firma wśród Wyróżnionych!

 

Pierwsza Powiatowa Gala Przedsiębiorczości: Nasza Firma wśród Wyróżnionych!
Z dumą informujemy, że nasza firma miała zaszczyt być wyróżniona podczas Pierwszej Powiatowej Gali Przedsiębiorczości. Nasz prezes, Robert Szymanowicz, został zaproszony na to prestiżowe wydarzenie, które odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu.
To dla nas ogromne wyróżnienie móc być częścią tego wyjątkowego wydarzenia, które gromadziło przedsiębiorców z całego regionu. Cieszymy się, że nasza firma została doceniona wśród tak inspirujących inicjatyw i przedsięwzięć.
Chcielibyśmy również pogratulować wszystkim laureatom, których pomysły i zaangażowanie zostały wyróżnione podczas Gali. Wasze sukcesy są motywacją dla nas wszystkich, by dążyć do doskonałości i ciągłego rozwoju.
Dodatkowo, pragniemy wyrazić nasze uznanie dla firm, które aktywnie inwestują w rozwój swoich pracowników. Wasza determinacja i zaangażowanie w szkolenia stanowią wzór do naśladowania.
Dziękujemy za wsparcie i zaufanie. Razem z naszymi klientami i partnerami jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania i sukcesy!

Okna w domach pasywnych: kluczowe elementy efektywnego budownictwa

Okna w domach pasywnych: kluczowe elementy efektywnego budownictwa

Okna pasywne

Okna pasywne

W miarę jak rośnie świadomość ekologiczna i dążenie do oszczędzania energii, budownictwo pasywne staje się coraz bardziej popularne. Jednym z kluczowych elementów projektowania domów pasywnych są właściwie dobrane okna. Dlaczego są tak istotne, jak wpływają na efektywność energetyczną budynku i na co zwrócić uwagę wybierając okna do domu pasywnego? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.

Dlaczego domy pasywne są takie efektywne energetycznie?

Domy pasywne są zaprojektowane tak, aby minimalizować straty cieplne i maksymalizować zyski cieplne. Głównym celem jest stworzenie budynku, który jest samowystarczalny pod względem ciepła, co oznacza, że nie potrzebuje on tradycyjnego systemu grzewczego. Aby osiągnąć ten cel, konieczne jest zastosowanie zaawansowanych technologii i materiałów o bardzo wysokim współczynniku izolacji termicznej. To właśnie tam wchodzą okna.

Rola okien w budynkach pasywnych

Okna w domach pasywnych odgrywają kilka kluczowych ról:

 1. Izolacja termiczna: Okna muszą być bardzo dobrze izolowane, aby zminimalizować utratę ciepła zimą i przegrzanie latem. Okna w budynkach pasywnych zazwyczaj posiadają potrójne lub nawet czterokrotne szyby, co zwiększa izolację termiczną.
 2. Przepuszczalność ciepła: Okna pasywne muszą ograniczać przepuszczalność ciepła. Współczynnik U (oznaczający współczynnik przenikania ciepła) okien powinien być jak najniższy.
 3. Zyski cieplne: Okna muszą być zaprojektowane tak, aby maksymalizować zyski cieplne z promieniowania słonecznego. Wartość g-wartości (oznaczającej współczynnik przenikania energii słonecznej) okien jest kluczowym czynnikiem.

Profil pasywny Kömmerling 88 MD

Warto zwrócić uwagę na nowoczesny 7 komorowy profil o głębokości zabudowy 88 mm – Kömmerling 88 MD, który jest systemem okiennym nowej generacji. Ten profil przewyższa standardy w izolacyjności termicznej i wprowadza nowe trendy w designie. Dzięki innowacyjnej technologii ten system okienny łączy pełną indywidualność, znakomitą jakość i bezpieczeństwo. Kömmerling 88 MD to bez wątpienia najlepsze okna 7 komorowe w swojej klasie, zapewniając energooszczędność oraz głębokość zabudowy wynoszącą 88 mm.

System okienny 88 MD to 7 komorowy system z uszczelką środkową, cechujący się znakomitą izolacyjnością termiczną oraz idealnie dopasowanym wzmocnieniem stalowym. Nowa generacja profili w standardowym rozwiązaniu spełnia wymagania dla domów pasywnych, zapewniając doskonałą izolację termiczną. Dzięki szerokiemu spektrum kolorów i możliwości montażu specjalnych okuć, te 7 komorowe okna są dokładnie tym, czego potrzebujesz w budynku pasywnym.

Jak wybrać odpowiednie okna do domu pasywnego?

 1. Przepuszczalność powietrza: Upewnij się, że okna są szczelne i nie przepuszczają niekontrolowanego przecieku powietrza.
 2. Odpowiedni design: Wybierz okna, które pasują do estetyki i architektury budynku.
 3. Wartość ug-wartości: Sprawdź, czy ug-wartość okien jest na odpowiednio wysokim poziomie, aby zapewnić maksymalne zyski cieplne.
 4. Rodzaj ramy i profilu: Rozważ, czy lepszym rozwiązaniem są okna z ramami drewnianymi, aluminiowymi czy z tworzywa sztucznego, uwzględniając ich właściwości izolacyjne i trwałość.
 5. Odpowiednie powierzchnie szklane: Wybierz szkło o właściwościach przeciwsłonecznych i antyrefleksyjnych, które mogą pomóc w kontrolowaniu wpływu promieni słonecznych w różnych porach dnia.
 6. Funkcjonalność okien: Zastanów się, czy chcesz, aby Twoje okna były ruchome, otwierane na boki czy z góry. Wybór zależy od Twoich preferencji i komfortu użytkowania.
 7. Szybkość otwierania i zamykania: Okna pasywne powinny być łatwe w obsłudze i umożliwiać regulację przepływu powietrza w budynku.
 8. Wybór dostawcy i producenta: Upewnij się, że wybierasz renomowanego dostawcę i producenta okien, którzy oferują wysoką jakość oraz spełniają normy dotyczące energooszczędności.

 

Podsumowanie

Okna odgrywają kluczową rolę w projektowaniu domów pasywnych, wpływając zarówno na efektywność energetyczną, jak i komfort mieszkańców. Wybór odpowiednich okien, które są dobrze izolowane, szczelne i efektywne pod względem zysków cieplnych, jest niezwykle istotny. Domy pasywne to przyszłość budownictwa, a odpowiednio dobrane okna są kluczowym krokiem w kierunku oszczędności energii i zrównoważonego stylu życia.

Zima a okna: Jak zapobiec mostkom termicznym i utracie ciepła

Zima a okna: Jak zapobiec mostkom termicznym i utracie ciepła

Zima a okna

Zima a okna

Zima to czas, kiedy dbanie o izolację cieplną w naszych domach staje się kluczowe. Jednym z głównych czynników wpływających na komfort cieplny i koszty ogrzewania są okna. Warto zrozumieć, jakie problemy mogą wystąpić w okresie zimowym i jak skutecznie zapobiegać mostkom termicznym oraz utracie ciepła przez okna.

1. Mostki termiczne: Co to jest?

Mostki termiczne to obszary w konstrukcji budynku, gdzie izolacja cieplna jest przerwana lub obniżona. W rezultacie miejsca te stają się „mostkami” dla utraty ciepła, co powoduje większe zużycie energii grzewczej. W kontekście okien, mostki termiczne mogą występować wokół ram okiennych oraz w miejscach, gdzie rama łączy się z konstrukcją ściany.

2. Okna z podwójnym lub potrójnym szybami: Wybór rozwiązania

W okresie zimowym, okna z podwójnym lub potrójnym szybami stanowią znakomitą barierę przeciw cieplną w porównaniu do jednostronnie przeszklonych okien. Te dodatkowe warstwy szkła tworzą izolację termiczną, zmniejszając ryzyko mostków termicznych i utraty ciepła.

3. Odpowiednia izolacja wokół okien

Ważne jest, aby upewnić się, że okna są odpowiednio izolowane. Uszczelnienie ramek okiennych i fug wokół okien może skutecznie zminimalizować mostki termiczne. Warto również zainwestować w wysokiej jakości uszczelki i elastyczne materiały izolacyjne.

4. Rolety lub żaluzje fasadowe

Rolety lub żaluzje fasadowe to kolejny skuteczny sposób na ochronę przed utratą ciepła w okresie zimy. Mogą one służyć jako dodatkowa warstwa izolacji termicznej, redukując mostki termiczne wokół okien. Rolety z technologią antywłamaniową lub termoizolacyjną są szczególnie skuteczne.

5. Nowoczesne technologie okienne

Współczesne okna są dostępne z zaawansowanymi technologiami termoizolacyjnymi. Okna z izolacją termiczną w klatce cieplnej, trzyszybowe z niskim współczynnikiem przenikania ciepła (U-wartością) oraz nowoczesnymi uszczelkami mogą znacznie zmniejszyć utratę ciepła i efektywnie chronić przed mostkami termicznymi. Jeśli szukasz energooszczędnych okien, które dodatkowo zapewnią Ci odpowiednią izolację termiczną oraz akustyczną, a także uchronią Cię przed mostkami termicznymi idealny będzie nasz nowy profil Kommerling 88 MD, który posiada 7 komór termicznych, głebokość zabudowy 88 mm, a także 3 zgrzewalne uszczelki dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się ciepłem w swoim domu.

6. Monitoring zużycia energii

Dla bardziej zaawansowanych rozwiązań, warto rozważyć systemy monitorowania zużycia energii w domu. Mogą one pomóc w identyfikacji obszarów, w których jest największa utrata ciepła, co pozwala podejmować odpowiednie działania naprawcze.

Zimowa pora roku wymaga szczególnej uwagi w zakresie izolacji cieplnej w naszych domach. Dbanie o eliminację mostków termicznych i utratę ciepła przez okna ma istotny wpływ na komfort mieszkańców i rachunki za ogrzewanie. Wybierając odpowiednie okna oraz podejmując działania w zakresie izolacji termicznej, można cieszyć się ciepłem i oszczędnościami w okresie zimowym.

7. Zastosowanie ciepłej ramki

Jeśli chcesz mieć pewność, że nie będziesz musiał martwić się o mostki termiczne zastosuj ciepłą ramkę. Więcej o tym rozwiązaniu przeczytasz tutaj. 

Ramki z tworzywa sztucznego, takie jak PVC, są znacznie bardziej efektywne w zapobieganiu mostkom termicznym w porównaniu do tradycyjnych ramek aluminiowych. Materiały o niskiej przewodności cieplnej, takie jak PVC, zapewniają doskonałą izolację termiczną i skutecznie redukują ryzyko utraty ciepła przez okna.

W przypadku okien z ciepłą ramką PVC, nie tylko zmniejszamy ryzyko mostków termicznych, ale również poprawiamy efektywność energetyczną całego okna. Dzięki temu możemy cieszyć się lepszym komfortem termicznym w okresie zimy i zmniejszyć koszty ogrzewania.

Warto więc rozważyć okna z ramką z tworzywa sztucznego (PVC) jako skuteczne rozwiązanie na zimowe miesiące, które pozwoli nam zapobiec mostkom termicznym i utracie ciepła.

8. Ciepły montaż na taśmy

Ciepły montaż na taśmy to metoda instalacji okien, która zapewnia dodatkową izolację termiczną wokół okien. Specjalne taśmy montażowe są stosowane, aby zabezpieczyć szczeliny i fugi, eliminując mostki termiczne w tych obszarach. To skuteczne rozwiązanie zapobiegające utracie ciepła i poprawiające efektywność energetyczną okien. W GM PLAST oferujemy możliwość ciepłego montażu na taśmy, którym zajmują się specjaliści z 25 letnim doświadczeniem. Więcej o tym przeczytasz tutaj

Pamiętaj, że konsultacja z profesjonalistą od okien i izolacji termicznej może pomóc w dostosowaniu najlepszego rozwiązania do Twoich indywidualnych potrzeb. Warto inwestować w jakość i wydajność energetyczną okien, aby cieszyć się komfortem i oszczędnościami przez wiele zimowych sezonów.

Okna w nowoczesnym budownictwie: Przegląd najnowszych technologii i rozwiązań

Okna w nowoczesnym budownictwie: Przegląd najnowszych technologii i rozwiązań

Nowoczesne okna

Nowoczesne okna

Nowoczesne budownictwo przeszło znaczącą ewolucję, a okna nie są wyjątkiem. Okna nie tylko wpływają na estetykę budynku, ale także odgrywają kluczową rolę w efektywności energetycznej, ochronie środowiska i komforcie mieszkańców. Dzisiejsze okna oferują zaawansowane technologie i rozwiązania, które znacząco poprawiają jakość życia. W tym artykule przyjrzymy się najnowszym osiągnięciom w dziedzinie okien w nowoczesnym budownictwie.

1. Okna energooszczędne

Energooszczędność stała się priorytetem w dzisiejszym budownictwie. Okna energooszczędne są zaprojektowane tak, aby minimalizować straty cieplne i zmaksymalizować izolację. Technologie takie jak podwójne lub potrójne szyby z niskoemisyjnym powłokami oraz termoodporny profil ramy pomagają zatrzymać ciepło w zimie i chłód w lecie. To przekłada się na obniżenie rachunków za energię i zmniejszenie wpływu budynku na środowisko.

2. Inteligentne okna

W dzisiejszych czasach wiele okien jest wyposażonych w inteligentne rozwiązania. To oznacza, że możesz zdalnie kontrolować oświetlenie, rolety i wentylację za pomocą smartfona. Czujniki monitorują warunki atmosferyczne i dostosowują okna automatycznie, aby zminimalizować straty energii. Inteligentne okna nie tylko przynoszą wygodę, ale także pozwalają zaoszczędzić energię.

3. Okna fotowoltaiczne

Technologia fotowoltaiczna przekształca się w rewolucję w energetyce budynkowej. Okna fotowoltaiczne wykorzystują energię słoneczną do wytwarzania prądu elektrycznego. To oznacza, że okna nie tylko dostarczają naturalne światło do pomieszczeń, ale także produkują energię elektryczną. Jest to znakomity sposób na zmniejszenie rachunków za prąd i redukcję emisji CO2.

4. Okna antywłamaniowe

Bezpieczeństwo domu jest priorytetem. Nowoczesne okna antywłamaniowe są wyposażone w wzmocnione profile i specjalne zamki, które znacznie utrudniają próby włamania. Dodatkowo, wielowarstwowe szyby są trudniejsze do rozbicia, co zwiększa poziom bezpieczeństwa mieszkańców.

5. Okna dachowe i panoramiczne

Okna dachowe i panoramiczne stają się coraz popularniejsze. Okna dachowe dodają przestrzeni i naturalnego światła na poddaszu, tworząc piękne wnętrza. Natomiast okna panoramiczne zapewniają imponujące widoki i łączą wnętrze z otoczeniem.

6. Inteligentne rolety

Marka GM PLAST to producent rolet zewnętrznych premium charakteryzujących się najwyższą jakością wykonania oraz licznymi walorami użytkowymi. Rolety GM PLAST w sposób harmonijny łączą funkcjonalność żaluzji fasadowych i rolet zewnętrznych z bardzo wysokimi parametrami izolacji cieplnej i akustycznej. Wyposażone w panel fotowoltaiczny MONO ID3 SOLAR znajdują zastosowanie w licznych aplikacjach umożliwiając swobodne sterowanie roletą także w obiektach, w których dodatkowa instalacja elektryczna nie została doprowadzona do wnęk okiennych.

Rolety GM PLAST działają jak żaluzje fasadowe. Producent wyposażył system osłon w ruchome lamele, które zapewniają pełną swobodę zarządzania stopniem nasłonecznienia pomieszczenia, jednocześnie zapewniając wysoki poziom prywatności wewnątrz. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu ruchomych lameli możemy wyglądać na zewnątrz, jednocześnie pozostając niewidocznymi dla spojrzeń z zewnątrz. To atut, który doceniają właściciele nieruchomości wzniesionych w stosunkowo gęstej zabudowie, jak i nieruchomości znajdujących się na najniższych kondygnacjach budynków.

Inteligentne rolety

Inteligentne rolety

Wnioski: Nowoczesne okna mają znaczny wpływ na wydajność energetyczną, komfort i estetykę nowoczesnych budynków. Wybierając okna do swojego domu, warto rozważyć najnowsze technologie i rozwiązania, które przyczynią się do zmniejszenia zużycia energii, poprawią bezpieczeństwo oraz stworzą bardziej przyjazne i inteligentne wnętrza. Przed dokonaniem wyboru, skonsultuj się z profesjonalistami, którzy pomogą dostosować rozwiązania do Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Dzięki nowoczesnym oknom możesz cieszyć się pięknem swojego domu, jednocześnie dbając o środowisko i własny komfort.

Jak dobrać odpowiednie okna do swojego domu: porady i wskazówki

Jak dobrać odpowiednie okna do swojego domu: porady i wskazówki

Jak dobrać odpowiednie okna do swojego domu: porady i wskazówkiOkna odgrywają kluczową rolę w każdym domu. To nie tylko źródło naturalnego światła, ale także wpływa na izolację termiczną, akustyczną i ogólny wygląd budynku. Wybór odpowiednich okien może znacząco wpłynąć na komfort mieszkania oraz efektywność energetyczną domu. Oto kilka porad i wskazówek, które pomogą Ci dobrać odpowiednie okna do swojego domu.

1. Określ swoje potrzeby
Pierwszym krokiem jest zrozumienie swoich potrzeb i oczekiwań. Czy zależy Ci na większej ilości naturalnego światła? Czy ważna jest dla Ciebie izolacja termiczna? A może zależy Ci na redukcji hałasu z zewnątrz? Określenie priorytetów pomoże Ci w wyborze odpowiedniego typu okien.

2. Rodzaje okien
Na rynku dostępne są różne rodzaje okien, takie jak okna jedno- i dwuszybowe, okna PCV, drewniane, aluminiowe, czy też okna trzyszybowe. Każdy rodzaj ma swoje zalety i wady. Na przykład, okna trzyszybowe zapewniają doskonałą izolację termiczną i akustyczną, podczas gdy okna aluminiowe są lekkie i trwałe. Wybierając rodzaj okien, zastanów się, co jest dla Ciebie najważniejsze.

3. Efektywność energetyczna
Warto zwrócić uwagę na współczynnik U, który określa efektywność energetyczną okien. Im niższy współczynnik U, tym lepsza izolacja termiczna. Jeśli zależy Ci na oszczędnościach na ogrzewaniu i chłodzeniu, wybierz okna z niskim współczynnikiem U.

4. Styl i design
Okna mają duży wpływ na wygląd zewnętrzny i wewnętrzny domu. Wybierz okna, które pasują do stylu architektonicznego budynku. Dostępne są różne rodzaje profili i kształtów, które pozwalają dostosować okna do indywidualnych preferencji.

5. Bezpieczeństwo
Zadbaj o bezpieczeństwo swojego domu, wybierając okna z systemami antywłamaniowymi. Okna z odpowiednimi okuciami i zamkami zwiększą ochronę Twojego domu.

6. Montaż
Warto zainwestować w profesjonalny montaż okien. Nawet najlepsze okna nie spełnią swoich funkcji, jeśli zostaną źle zamontowane. Skorzystaj z usług doświadczonego fachowca, który zapewni prawidłowy montaż.

7. Długość życia i gwarancja
Przy zakupie okien zwróć uwagę na długość życia produktu i dostępną gwarancję. Wybierz okna od renomowanego producenta, który oferuje długą gwarancję na swoje produkty.

Podsumowanie
Dobór odpowiednich okien do swojego domu to istotna decyzja, która wpłynie na komfort i efektywność energetyczną mieszkania. Zrozumienie swoich potrzeb, wybór odpowiedniego rodzaju okien i dbałość o jakość montażu to kluczowe elementy tego procesu. Dzięki odpowiednim oknom, Twój dom będzie przyjemnym i energooszczędnym miejscem do życia.

Pamiętaj, że dobrym punktem wyjścia jest konsultacja z doświadczonym specjalistą od okien, który pomoże Ci dostosować wybór do Twoich indywidualnych potrzeb.

Jak dobrać odpowiednie okna do swojego domu: porady i wskazówki

Okna odgrywają kluczową rolę w każdym domu. To nie tylko źródło naturalnego światła, ale także wpływa na izolację termiczną, akustyczną i ogólny wygląd budynku. Wybór odpowiednich okien może znacząco wpłynąć na komfort mieszkania oraz efektywność energetyczną domu. Oto kilka porad i wskazówek, które pomogą Ci dobrać odpowiednie okna do swojego domu.

1. Określ swoje potrzeby

Pierwszym krokiem jest zrozumienie swoich potrzeb i oczekiwań. Czy zależy Ci na większej ilości naturalnego światła? Czy ważna jest dla Ciebie izolacja termiczna? A może zależy Ci na redukcji hałasu z zewnątrz? Określenie priorytetów pomoże Ci w wyborze odpowiedniego typu okien.

2. Rodzaje okien

Na rynku dostępne są różne rodzaje okien, takie jak okna  dwuszybowe, okna z PCV, drewniane, aluminiowe, czy też okna trzyszybowe. Każdy rodzaj ma swoje zalety i wady. Na przykład, okna trzyszybowe zapewniają doskonałą izolację termiczną i akustyczną, podczas gdy okna aluminiowe są lekkie i trwałe. Wybierając rodzaj okien, zastanów się, co jest dla Ciebie najważniejsze.

3. Efektywność energetyczna

Warto zwrócić uwagę na współczynnik U, który określa efektywność energetyczną okien. Im niższy współczynnik U, tym lepsza izolacja termiczna. Jeśli zależy Ci na oszczędnościach na ogrzewaniu i chłodzeniu, wybierz okna z niskim współczynnikiem U.

4. Styl i design

Okna mają duży wpływ na wygląd zewnętrzny i wewnętrzny domu. Wybierz okna, które pasują do stylu architektonicznego budynku. Dostępne są różne rodzaje profili i kształtów, które pozwalają dostosować okna do indywidualnych preferencji.

5. Bezpieczeństwo

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego domu, wybierając okna z systemami antywłamaniowymi. Okna z odpowiednimi okuciami i zamkami zwiększą ochronę Twojego domu.

6. Montaż

Warto zainwestować w profesjonalny montaż okien. Nawet najlepsze okna nie spełnią swoich funkcji, jeśli zostaną źle zamontowane. Skorzystaj z usług doświadczonego fachowca, który zapewni prawidłowy montaż.

7. Długość życia i gwarancja

Przy zakupie okien zwróć uwagę na długość życia produktu i dostępną gwarancję. Wybierz okna od renomowanego producenta, który oferuje długą gwarancję na swoje produkty.

Podsumowanie

Dobór odpowiednich okien do swojego domu to istotna decyzja, która wpłynie na komfort i efektywność energetyczną mieszkania. Zrozumienie swoich potrzeb, wybór odpowiedniego rodzaju okien i dbałość o jakość montażu to kluczowe elementy tego procesu. Dzięki odpowiednim oknom, Twój dom będzie przyjemnym i energooszczędnym miejscem do życia.

Pamiętaj, że dobrym punktem wyjścia jest konsultacja z doświadczonym specjalistą od okien, który pomoże Ci dostosować wybór do Twoich indywidualnych potrzeb.

Okna a akustyka: Jak wybrać rozwiązania dźwiękoszczelne

Okna a akustyka: Jak wybrać rozwiązania dźwiękoszczelne

Okna dzwiękoszczelne

Okna dzwiękoszczelne

Każdy z nas marzy o spokojnym i cichym wnętrzu, w którym można się zrelaksować i skoncentrować. Niestety, hałas z ulicy, sąsiedniego pokoju lub otoczenia może zakłócać naszą prywatność i spokój. Dlatego właściwy wybór okien może odegrać istotną rolę w poprawie akustyki w naszym domu. W tym artykule omówimy, jak okna wpływają na dźwięk i jakie rozwiązania dźwiękoszczelne można zastosować, aby stworzyć ciche i komfortowe wnętrze.

1. Materiał okien

Materiał, z którego wykonane są okna, ma istotny wpływ na ich zdolność do izolacji dźwięku. Okna z podwójnymi lub potrójnymi szybami wykonanymi z odpowiednich materiałów są znacznie bardziej skuteczne w redukcji hałasu niż okna jednokomorowe. Szyby zespolone mogą zatrzymać fale dźwiękowe, zapobiegając ich przedostawaniu się do wnętrza. Dlatego warto zainwestować w okna z izolacją akustyczną, które są dostosowane do Twoich potrzeb.

2. Uszczelnienia i izolacja

Dobre uszczelnienia okien są kluczowe w walce z dźwiękiem. Okna powinny być starannie zamontowane i uszczelnione, aby uniknąć przecieków powietrza, które mogą przepuszczać dźwięk. Dobrym pomysłem jest także zastosowanie dodatkowych materiałów izolacyjnych wokół okien, takich jak pianki montażowe lub taśmy uszczelniające. To proste rozwiązania, które znacznie poprawią dźwiękoszczelność.

3.Dobór odpowiednich szyb i rodzajów szkła

W kwestii izolacji dźwiękowej warto zwrócić uwagę na rodzaj i grubość szyb w oknach. Szkło akustyczne lub laminowane może znacząco poprawić izolację dźwiękową, ponieważ jest zaprojektowane specjalnie do redukcji dźwięku. Wybierając okna, zwracaj uwagę na parametry akustyczne szyb i zastanów się, czy warto zainwestować w okna z szkłem o podwyższonej izolacji dźwiękowej.

4. Rolety, żaluzje i firanki

Warto również rozważyć zastosowanie dodatkowych akcesoriów, takich jak rolety i żaluzje, które mogą znacząco wpłynąć na izolację dźwiękową w pomieszczeniach. Nasza firma oferuje szeroki wybór rolet i żaluzji zaprojektowanych specjalnie w celu absorpcji dźwięku i poprawy komfortu akustycznego w Twoim domu.

5. Grube i wielowarstwowe zasłony

Jeśli masz problemy z hałasem, szczególnie z ulicy, warto rozważyć zainwestowanie w grube i wielowarstwowe zasłony. Te zasłony nie tylko blokują światło, ale także absorbują dźwięk, co znacznie poprawia izolację akustyczną pomieszczenia.

Podsumowując, odpowiedni wybór okien i zastosowanie rozwiązań dźwiękoszczelnych może znacząco poprawić akustykę w Twoim domu. Dzięki odpowiedniej izolacji akustycznej będziesz mógł cieszyć się spokojem i komfortem, niezależnie od tego, co dzieje się na zewnątrz. Zadbaj o swoje otoczenie, wybierając okna, które pomogą Ci stworzyć ciche i przyjemne wnętrze.

Pamiętaj, że wybór okien i rozwiązań akustycznych zależy od indywidualnych potrzeb i warunków, dlatego warto skonsultować się z ekspertem, który pomoże dobrać najlepsze rozwiązania dla Twojego domu.

6. System okienny Kommerling 88: Wyjątkowa izolacja akustyczna

W kontekście poszukiwania okien dźwiękoszczelnych warto zaznaczyć, że system okienny Kommerling 88 oferuje rozwiązania zapewniające wyjątkową izolację akustyczną. System ten jest niemieckim produktem o głębokości zabudowy wynoszącej 88 mm, co przekłada się na wyjątkową zdolność do redukcji hałasu. System Kommerling 88 cechuje się trzema zgrzewanymi uszczelkami oraz 7 komorami termicznymi, które zapewniają doskonałą izolację dźwiękową i termiczną. To innowacyjne podejście do projektowania okien, które sprawia, że są one doskonałym wyborem dla tych, którzy cenią sobie ciche i komfortowe wnętrze.

7. Miejsce montażu i eliminacja mostków termicznych

Miejsce montażu okien ma duże znaczenie dla izolacji dźwiękowej. Istnieją techniki, które pozwalają na minimalizację mostków termicznych, co przyczynia się do lepszej izolacji zarówno termicznej, jak i dźwiękowej. Dobrym przykładem jest system okienny Kommerling 88, który zapewnia wyjątkową izolację i minimalizuje mostki termiczne.

8. Konsultacja z ekspertem

Jeśli nie jesteś pewny, jakie rozwiązania dźwiękoszczelne wybrać, warto skonsultować się z ekspertem lub specjalistą ds. okien. Profesjonalne doradztwo może pomóc w doborze najlepszych rozwiązań z uwzględnieniem specyficznych potrzeb i warunków panujących w Twoim domu.

9. Ocena budżetu

Przy wyborze okien dźwiękoszczelnych należy także ocenić dostępny budżet. Warto inwestować w jakość, ale istnieją różne rozwiązania dostosowane do różnych zakresów cenowych. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrze jest ustalić, ile jesteś gotów zainwestować w okna dźwiękoszczelne.

10. Opinie innych użytkowników

Przeglądając dostawców i systemy okienne, zwróć uwagę na opinie innych użytkowników. Ich doświadczenia mogą dostarczyć cennych informacji na temat efektywności i jakości okien dźwiękoszczelnych dostępnych na rynku.

Z uwzględnieniem tych podpunktów będziesz lepiej przygotowany do wyboru odpowiednich rozwiązań dźwiękoszczelnych dla Twojego domu. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na system Kommerling 88 czy inne rozwiązania, pamiętaj, że cicha przestrzeń jest kluczem do spokoju i komfortu w Twoim domu.

Automatyzacja i kontrola okien za pomocą urządzeń mobilnych

Automatyzacja i kontrola okien za pomocą urządzeń mobilnych

Inteligentne okna

Inteligentne okna

W miarę jak technologia ewoluuje, wprowadza innowacje do różnych aspektów naszego życia, w tym również do naszych domów. Jednym z najnowszych trendów w branży budowlanej są inteligentne okna, które oferują zdalne sterowanie i automatyzację przy użyciu urządzeń mobilnych. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu fascynującemu rozwiązaniu, które pozwala na znacznie większą wygodę i kontrolę w naszych domach.

Co to są okna inteligentne?

Okna inteligentne, znane również jako „smart okna”, to innowacyjne okna, które są wyposażone w technologię, umożliwiającą zdalne sterowanie różnymi funkcjami w okolicy okna. Przykładowe funkcje, które można kontrolować, to oświetlenie, rolety, a nawet klimatyzacja. Głównym celem tych rozwiązań jest zapewnienie większej wygody, efektywności energetycznej i bezpieczeństwa w naszych domach.

Zalety okien inteligentnych

1. Zdalne sterowanie

Jedną z głównych korzyści związanych z oknami inteligentnymi jest zdalne sterowanie. Dzięki aplikacji na smartfonie lub tablecie możesz kontrolować oświetlenie w pomieszczeniach, regulować rolety i dostosowywać ustawienia klimatyzacji z dowolnego miejsca w domu lub poza nim. To oznacza, że możesz z łatwością dostosować oświetlenie i klimat, aby stworzyć odpowiednią atmosferę w pomieszczeniach.

2. Efektywność energetyczna

Okna inteligentne pozwalają na lepszą kontrolę nad zużyciem energii. Możesz zoptymalizować oświetlenie w zależności od pory dnia, a także kontrolować rolety, aby wykorzystywać naturalne światło słoneczne. To może pomóc w obniżeniu rachunków za energię i zmniejszeniu wpływu na środowisko.

3. Bezpieczeństwo

Nie tylko możesz kontrolować oświetlenie i rolety, ale również monitorować stan okien. Jeśli zapomniałeś zamknąć okno lub drzwi balkonowe, aplikacja powiadomi Cię o tym. To dodatkowa warstwa bezpieczeństwa, która pozwala uniknąć ewentualnych problemów.

Popularne technologie okien inteligentnych

Popularne technologie okien inteligentnych

Popularne technologie okien inteligentnych

1. Systemy zarządzania oświetleniem

Okna inteligentne często oferują rozwiązania związane z oświetleniem. Możesz regulować jasność i kolor światła, tworząc odpowiednią atmosferę w pomieszczeniach.

2. Automatyczne rolety

Dzięki automatycznym roletom możesz kontrolować ilość światła słonecznego, która wpada do pomieszczeń. To nie tylko zapewnia prywatność, ale również pomaga w oszczędzaniu energii.

3. Klimatyzacja

Niektóre systemy okien inteligentnych pozwalają na kontrolę klimatyzacji w domu. Możesz dostosować temperaturę i wilgotność do swoich preferencji, a także planować cykle grzewcze lub chłodzące.

 

Jak rozpocząć z oknami inteligentnymi?

Aby zacząć korzystać z okien inteligentnych, oto kilka kroków, które musisz podjąć:

 1. Wybór producenta: Wybierz producenta okien inteligentnych i określ, jakie funkcje są dla Ciebie najważniejsze.
 2. Instalacja: Skontaktuj się z profesjonalistami, którzy zainstalują okna inteligentne w Twoim domu.
 3. Aplikacja mobilna: Pobierz odpowiednią aplikację na swój smartfon lub tablet, aby móc kontrolować okna i inne funkcje.
 4. Konfiguracja: Skonfiguruj system, dostosuj ustawienia do swoich preferencji i ciesz się inteligentnymi oknami.

Okna inteligentne to fascynujący kierunek rozwoju technologii w branży budowlanej. Dają one większą kontrolę i wygodę w naszych domach, jednocześnie przyczyniając się do efektywności energetycznej. Jeśli szukasz nowoczesnych rozwiązań dla swojego domu, okna inteligentne mogą być doskonałym wyborem.

Rolety czy żaluzje fasadowe – co wybrać w 2023 roku

Rolety czy żaluzje fasadowe – co wybrać w 2023 roku

Zdecydowanie warto zastanowić się nad wyborem rolet lub żaluzji fasadowych, gdy planujemy ulepszyć naszą przestrzeń i wprowadzić więcej funkcjonalności oraz estetyki. Oba rozwiązania mają swoje unikalne cechy, które mogą wpływać na ostateczny wybór.

Rolety to popularne i wszechstronne rozwiązanie, które oferuje wiele korzyści. Dzięki nim możemy kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczenia, co jest szczególnie przydatne w sypialniach czy salonach. Rolety zapewniają również prywatność, ponieważ mogą całkowicie zaciemnić wnętrze. Ponadto, rolety chronią przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń w czasie letnich upałów, a także izolują od zimna w okresie zimowym. Dostępne są w różnych materiałach i wzorach, dzięki czemu łatwo dopasować je do każdego stylu wnętrza.

Jeśli zależy nam na precyzyjnej regulacji światła i prywatności, warto rozważyć żaluzje fasadowe. Dzięki możliwości regulacji lamel, możemy dostosować ilość światła wpadającego do pomieszczenia według naszych preferencji. Żaluzje fasadowe są również bardziej odporne na warunki atmosferyczne niż tradycyjne rolety, co sprawia, że są idealnym rozwiązaniem zarówno dla domów, jak i budynków komercyjnych. Dodatkowo, żaluzje fasadowe są łatwe w utrzymaniu czystości i mogą dodać nowoczesny wygląd do elewacji budynku.

Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe

Żaluzje Fasadowe – elastyczność i funkcjonalność

Wybierając osłonę przeciwsłoneczną należy wziąć pod uwagę swoje potrzeby i oczekiwania wobec tego produktu.
Zarówno rolety zewnętrzne, jak i żaluzje fasadowe skutecznie chronią przed promieniowaniem słonecznym, a co za tym idzie, nadmiernym nagrzewaniem pomieszczenia.
Zaletą zasłon elewacyjnych jest możliwość swobodnej regulacji ilości światła wpadającego do wnętrza.
To wszystko dzięki zmianie kąta drewnianych prętów.
Rolety zewnętrzne działają tylko poprzez zasłanianie części lub całości okna.
Rolety czy żaluzje fasadowe?

Rolety czy żaluzje fasadowe?

Rolety zewnętrzne 2023 – ochrona przed wiatrem, hałasem i włamaniami

Ogromną zaletą rolet zewnętrznych ich doskonałe właściwości termoizolacyjne, które szczególnie docenimy zimą.
Pozwalają wówczas obniżyć koszty ogrzewania domu.
Najwięcej ciepła ucieka przez okna 15%!
Przestrzeń pomiędzy oknem a opuszczoną kurtyną tworzy izolację, którą nazywamy kieszenią powietrzną.
Dzięki temu ciepło pozostaje wewnątrz budynku, co ma zauważalny wpływ na rachunki, obniżając koszty ogrzewania nawet o 10-15%.
Pod względem izolacyjności cieplnej zewnętrzne żaluzje fasadowe nie tak dobre jak rolety zewnętrzne.
Ze względu na dużą liczbę miesięcy zimowych w naszym klimacie aspekt izolacyjny jest szczególnie ważny.
Dodatkowo rolety zewnętrzne charakteryzują się lepszą ochroną przed hałasem, co szczególnie docenią mieszkańcy dużych miast.
rolety

rolety

Żaluzje fasadowe i rolety zewnętrzne silnik elektryczny czy otwieranie manualne?

Wybierając osłony zewnętrzne musimy także pomyśleć o sposobie ich sterowania.
Obecnie coraz więcej inwestorów decyduje się na wyposażenie rolet w silniki elektryczne.
Zapewniają komfort, pomagają oszczędzać energię i poprawiają bezpieczeństwo (funkcja detekcji zatrzymuje elektryczną roletę rolowaną w momencie wykrycia wzrostu oporu).
Dzięki temu jednym naciśnięciem przycisku ustawisz roletę lub żaluzje fasadowe.
Dodatkowo osłona zewnętrzna może współpracować z systemem automatyki pogodowej.
Czujniki wiatru i słońca pozwalają w pełni zautomatyzować pracę rolet, regulując dopływ światła do pomieszczenia lub chroniąc je przed uszkodzeniem przez silny wiatr.
Nowoczesną automatykę można także podłączyć do coraz bardziej popularnych systemów inteligentnego domu”.

Rolety i żaluzje dopasowane do każdego wnętrza

Żaluzje fasadowe czy rolety?

Żaluzje fasadowe czy rolety?

Zewnętrzna osłona jest specjalnym elementem konstrukcyjnym.
Rolety zewnętrzne to doskonały wybór do domów nowoczesnych jak i tradycyjnych.
Produkty GM PLAST obejmują 20 wariantów pancerza pod względem koloru i stylu.
Skrzynki rolet są okleinowane lub malowane na dowolny kolor. 
Oferta oklein obejmuje kilkadziesiąt próbek i jest w pełni zgodna kolorystyką z pozostałymi produktami GM PLAST
Zewnętrzne żaluzje fasadowe dodają blasku bryle domu i doskonale komponują się z dużymi przeszkleniami lub fasadami, które coraz częściej wybierane przez inwestorów.
Wpisują się w popularny trend oszczędnej i minimalistycznej organizacji.
Wszystko to dzięki lekkiej i prostej aluminiowej konstrukcji.
Dzięki szerokiej gamie kolorów i wzorów, ich wygląd można dostosować do indywidualnej charakterystyki inwestycji.
Decyzję pomiędzy żaluzjami fasadowymi a roletami zewnętrznymi najlepiej podjąć na etapie projektowania.
Żaluzje zewnętrzne i rolety, jak każdy wyrób budowlany, charakteryzują się pewnymi warunkami montażu, których należy przestrzegać, aby ich montaż był trwały, estetyczny i zapewniał odpowiednie warunki eksploatacji.
Prawidłowe przygotowanie otworu musi uwzględniać przede wszystkim: wystarczającą przestrzeń do montażu, odpowiednią izolację termiczną miejsc styku części produktu ze ścianą (nadprożem) oraz zapewnienie swobodnego dostępu w przypadku przeglądu serwisowego.
Każdy rodzaj żaluzji fasadowej czy rolety zewnętrznej wymaga innego przygotowania, dlatego powinniśmy poprosić sprzedawcę o jednoznaczne określenie warunków rozwiązania, którym jesteśmy zainteresowani.

Żaluzje fasadowe i rolety cena:

Żaluzje fasadowe są około 2.5 razy droższe od rolet zewnętrznych. Przykładowo jeśli za metr bieżący rolet zapłacimy około 200 zł to za metr bieżący żaluzji zaplacimy około 500-550 zł