Dlaczego warto wybrać okna PCV

Dlaczego warto wybrać okna pcv

Dlaczego warto wybrać okna pcv

1. Okna PCV to numer jeden w energooszczędności

Rama okna odgrywa decydującą rolę w promowaniu energooszczędnej i ekonomicznej izolacji termicznej. Profile okienne wykonane z PVC uzyskują najwyższe noty w porównaniu z oknami aluminiowymi czy drewnianymi. Mają lepsze właściwości izolacyjne i są w stanie obniżyć koszty energii i ogrzewania. Szczególnie duży potencjał oszczędności energii daje zastosowanie stolarki okiennej z PVC w standardzie domu pasywnego (Kommerling 88). Obecnie okna domów pasywnych można produkować wydajnie i ekonomicznie przy użyciu najnowocześniejszych profili PCV i obecnie dość powszechnego potrójnego oszklenia.

2. Okna PCV charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem kosztów do korzyści

Okna PCV oferują wyraźną przewagę kosztową, zarówno przy zakupie, jak iw całym cyklu życia. Drewniane ramy są o około 20-30% droższe niż profile z PVC, a okna aluminiowe kosztują o 30% więcej, co stanowi najdroższą alternatywę. W oparciu o wysoki potencjał oszczędności energii i minimalną konserwację przez cały okres użytkowania wynoszący ponad 50 lat, oszczędza się również koszty w perspektywie długoterminowej.

3. Okna PCV są łatwe w pielęgnacji

Wysokiej jakości okna PCV są niezwykle łatwe w pielęgnacji i wymagają minimalnej konserwacji. Z kolei okna drewniane trzeba szklić mniej więcej co dwa lata, a malować co 5 lat. Najnowocześniejsza granulat PVC jest niezwykle odporny na warunki atmosferyczne i światłoodporny. Do czyszczenia ram okiennych wystarczy płyn do mycia naczyń ze względu na łatwe w pielęgnacji właściwości gładkich powierzchni profili. Więcej informacji na temat pielęgnacji okien PCV znajdziesz na naszej stronie informacyjnej Wskazówki dotyczące pielęgnacji okien PCV.

4. Są niezwykle trwałe

W przeciwieństwie do okien wykonanych z drewna, okna PCV charakteryzują się szczególnie długą żywotnością. Wysoka
wysokiej jakości okna wyróżniają się odpornością na odkształcenia i wysokim poziomem funkcjonalności przez długie lata. Ze względu na długą żywotność, wynoszącą co najmniej 50 lat, okna PCV są doskonałą inwestycją, również z punktu widzenia zachowania wartości nieruchomości.

5. Charakteryzują się doskonałą równowagą ekologiczną

Okna PCV w 100% nadają się do recyklingu, a tym samym oszczędzają zasoby. 40% wszystkich rezerw gazu i ropy naftowej na świecie jest wykorzystywanych do ogrzewania i dostarczania energii do budynków, podczas gdy tylko 4% jest wykorzystywane do produkcji tworzyw sztucznych, z czego tylko 1% jest wykorzystywany do produkcji PCW. Oprócz tego, że nadają się do recyklingu, trwałość i niski poziom zanieczyszczeń podczas produkcji profili PVC pomagają uzyskać doskonałą równowagę ekologiczną i przyczyniają się do ochrony środowiska. Okna PCV są znacznie trwalsze niż okna drewniane i zużywają znacznie mniej energii w procesie produkcji.

Zakładając inicjatywę recyklingu GM PLAST, sektor okien PCV jest zaangażowany w zrównoważony rozwój i zwiększanie, tam gdzie to możliwe, ilości recyklingu starych okien, ościeżnic drzwiowych i rolet do 100%. Zawartość PCW jest rozdrabniana i przetwarzana w celu wytworzenia granulek i może być poddawana recyklingowi co najmniej siedem razy. Okna PCV Kommerling mogą być produkowane wyłącznie ze stabilizatorami przyjaznymi dla środowiska. Dziś Kommerling produkuje już tylko profile ze stabilizatorami bezołowiowymi. Dlatego warto zdecydować się na okna PCV.

Dlaczego warto wybrać okna PCV?

Przy dobrych parametrach izolacyjnych stolarka PCV nie wymaga konserwacji i jest łatwa w pielęgnacji. Okno PCV cieszy się dobrym stosunkiem jakości do ceny wśród asortymentu okien na rynku. Ten materiał jest modułowy i dostosowuje się do wszystkich twoich pragnień, rozmiaru, kształtu i koloru. PVC to materiał znacznie tańszy niż drewno (którego pozyskanie, obróbka, a następnie zabezpieczenie są kosztowne) i aluminium. Okna PVC będą zawsze nieco tańsze niż okna z aluminium czy drewna o podobnych parametrach.  Teraz już wiesz dlaczego warto wybrać okna PCV.