Najlepsze drzwi 2023

Drzwi

Drzwi

W GM PLAST pragniemy dla naszych klientów tylko tego, co najlepsze – w tym dostarczania im najlepszych drzwi wejściowych na rynku. Rozumiemy, że jeśli chodzi o wybór nowych drzwi wejściowych do domu, czynniki takie jak styl, bezpieczeństwo, wydajność cieplna i jakość mają wysoki priorytet dla każdego klienta. Aby pomóc Ci w poszukiwaniach, przedstawiliśmy cztery najlepsze typy drzwi wejściowych do rozważenia.

Jakie są najtańsze drzwi wejściowe?

Drzwi PCV są na ogół najpopularniejszym stylem drzwi spotykanych w domach w całej Polsce. Są doskonałym wyborem, jeśli szukasz niedrogiej, ale wysokiej jakości opcji, która zapewni Twojemu domowi doskonałe wykończenie.

W firmie GM PLAST wybór drzwi z PCV oznacza nie tylko doskonałą jakość, ale także wszechstronność. Oferujemy szeroką gamę kolorów i wzorów, aby dopasować się do stylu Twojej wyjątkowej nieruchomości. Niezależnie od tego, czy wolisz drewniane wykończenie, czy nowoczesny design, mamy coś dla Ciebie.

Chociaż drzwi PCV wydają się być tańszą opcją, nie daj się zwieść ich przyzwoitej cenie! Nasze drzwi PCV są niezwykle wytrzymałe, więc możesz mieć pewność, że Twój dom jest chroniony. Świetny wybór, aby dodać zarówno stylu, jak i bezpieczeństwa Twojemu domowi.

Nasze drzwi wejściowe:

Zwiększają wartość swojego domu
Mają wysokiej jakości zamki
Są łatwe w czyszczeniu
Wykonane na miarę dla idealnego dopasowania
Zmniejszają hałas z zewnątrz
Dostosowują się do standardów branżowych
Eliminują przeciąg i odznaczają się wysoką efektywnością energetyczną

 

Twoje drzwi wejściowe to dosłowne wejście do domu, ale to coś więcej. Pokładasz w nim duże zaufanie. To pierwsze wrażenie ludzi na temat Twojego domu, może bezpośrednio wpłynąć na atrakcyjność i wartość odsprzedaży, zapewnia bezpieczeństwo Twojej rodzinie, a jego trwałość może również chronić przed żywiołami.

Kupując nowe drzwi wejściowe, należy podjąć wiele ważnych decyzji. Twoje drzwi muszą być czymś więcej niż tylko pięknym elementem konstrukcyjnym, a wybór najlepszego materiału do drzwi wejściowych i rodzaju drzwi wejściowych, które chcesz, wpłynie na Twój budżet, bezpieczeństwo i oszczędność energii.

Wybór materiałów na drzwi wejściowe
Istnieją trzy główne materiały, z których wykonane są drzwi wejściowe, a każdy z nich ma swoje zalety.

1. Drzwi wejściowe z PVC

przystępne cenowo i wymagające niewielkiej konserwacji, drzwi PVC są świetnymi wszechstronnymi rozwiązaniami. PVC jest bardzo popularnym materiałem, szczególnie w nowoczesnych domach, dzięki swojej zdolności do naśladowania drogich materiałów, takich jak drewno. Kiedyś miały reputację tanich i cienkich, ale dzięki nowym technikom produkcji już tak nie jest. Drzwi PCV są odporne na warunki atmosferyczne i wykonane z materiałów izolacyjnych, aby oszczędzać energię. Jeśli szukasz niedrogich drzwi wejściowych, które nadal zachowują wysoki poziom jakości, to PCV jest dobrym wyborem.

2. Drewniane drzwi wejściowe

Kiedy większość ludzi wyobraża sobie, jak chcą, aby wyglądały ich drzwi, najprawdopodobniej wyobrażają sobie drewniane drzwi. Przez setki lat drewno było jedynym dostępnym materiałem na drzwi wejściowe. Drewno to niezwykle wszechstronny materiał. Możesz go pomalować, przyciąć i stworzyć dowolny styl, nawet duże drzwi wejściowe.

Drewno jest również ciężkim materiałem i zwykle trwa naprawdę długo, więc szanse na konieczność jego wymiany są niskie. Jednak ogólna konserwacja i utrzymanie drewna są wysokie. Jedną wadą używania drewna do następnych drzwi wejściowych jest to, że jest ono wrażliwe na środowisko. Może rozszerzać się pod wpływem ciepła, kurczyć się, gdy jest zimno, a także wypaczać się i gnić, jeśli jest wystawiony na działanie zbyt dużej wilgoci.

3. Stalowe drzwi wejściowe

Stal została po raz pierwszy wprowadzona jako materiał na drzwi ponad sto lat temu i niedługo potem stała się popularna w drzwiach wejściowych. Drzwi stalowe są naprawdę trwałe, co czyni je wyjątkowym wyborem, jeśli mieszkasz w miejscu o intensywnym upale, wilgotności i opadach deszczu. Nie są wrażliwe na otoczenie i nigdy się nie rozszerzają ani nie kurczą.

Wadą jest to, że są podatne na rdzę, dlatego należy je regularnie konserwować. Stalowe drzwi wejściowe nie mają takiego zakresu opcji projektowych, jak drewniane drzwi wejściowe, ale są bardziej przyjazne dla budżetu i lepiej izolują Twój dom, co oznacza, że Twoja początkowa inwestycja będzie mniejsza, a inwestycja długoterminowa będzie mniejsza, ponieważ ” zaoszczędzisz pieniądze na rachunkach za energię. Stal jest również najwyżej oceniana pod względem bezpieczeństwa. W związku z tym porównując drzwi stalowe z drewnianymi, stal jest lepszym wyborem.

4. Drzwi przednie z włókna szklanego

Włókno szklane to najnowszy materiał stosowany do drzwi wejściowych. Został po raz pierwszy wprowadzony w latach 80. i szybko staje się najpopularniejszym materiałem na drzwi wejściowe. Przednie drzwi z włókna szklanego nie rdzewieją, nie wypaczają się ani nie gniją, a także nie są wrażliwe na środowisko, więc wymagają bardzo niewielkiej konserwacji. Są również trwałe i odporne na wgniecenia, lekkie i doskonale izolują.

Podobnie jak w przypadku stalowych drzwi przednich, drzwi przednie z włókna szklanego kosztują mniej i pozwalają zaoszczędzić więcej na kosztach energii. Chociaż włókno szklane nie ma tak wielu opcji stylistycznych jak drewno, wciąż dostępnych jest wiele opcji stylów i kolorów, co pomaga w jego wszechstronności. Porównując drzwi z włókna szklanego z drzwiami drewnianymi i drzwiami stalowymi, najlepszym rozwiązaniem jest włókno szklane. Jego trwałość, długowieczność, wszechstronność, niski poziom konserwacji, wysoki poziom bezpieczeństwa i energooszczędność stawiają go ponad resztę.

Rodzaje drzwi wejściowych

Rodzaj drzwi wejściowych, które posiadasz, wiele mówi o osobowości Twojego domu i powinien pasować do ogólnego stylu Twojego domu. Oto podkład, na którym drzwi najlepiej pasują do jakich stylów.

Nowoczesny.

Nowoczesne drzwi wejściowe są bardzo minimalistyczne i zwykle mają eleganckie linie i niewiele elementów dekoracyjnych lub nie mają ich wcale. Kilka nowoczesnych pomysłów na drzwi wejściowe obejmuje użycie ciemnych i odważnych kolorów, dodanie ponadwymiarowej matowej tafli szkła, użycie eleganckiego sprzętu oraz innowacyjnych systemów prowadnic i zawiasów.

Rustykalny.

Rustykalne drzwi wejściowe dobrze komponują się z domami wykonanymi z drewna i cegły i zazwyczaj mają w nich podwyższone panele i wloty szklane. Ten styl drzwi często był wykonany z drewna lub włókna szklanego i wykorzystywał ciemne odcienie ziemi, duże szklane panele i ponadgabarytowe okucia.

Rzemieślnicze.

Drzwi rzemieślnicze zwykle mają szkło tylko w górnej jednej trzeciej części drzwi i mają płaskie drewniane panele i grube elementy wykończeniowe. Zazwyczaj są bardziej uproszczone, ale można je urozmaicić dużymi taflami witraży lub skomplikowanymi wzorami.