Jaki kolor okien wybrać?

Zdecydowałeś się na wymianę okien i drzwi w swoim domu? Jedną z najważniejszych decyzji, które będziesz musiał podjąć, będzie wybór odpowiedniego koloru profilu. Obecnie możliwości jest legion, od najbardziej stonowanych kolorów po najbardziej odważne. Logiczne jest zatem, że nie możesz podjąć decyzji w mgnieniu oka. Wybór koloru profili drzwiowych i okiennych zależy przede wszystkim od stylu Twojego domu. Chcesz wybrać ponadczasowy kolor, który nigdy nie straci swojego uroku? Postaw na szare drzwi i okna! Kolory zbyt jaskrawe (czerwony, elektryczny niebieski) nie są natomiast zalecane do bardzo nowoczesnych domów. O wiele bardziej będą pasować do starych domów lub domów typowych dla niektórych regionów.

Który kolor wybierzesz Brązowe, antracytowe czy czarne okno – aktualny tren. Brązy (czekoladowy lub drewniany) nadadzą Twojemu domowi skandynawskiego akcentu: będą pasować do śnieżnobiałych ścian. Antracytowe lub czarne okna będą bardziej pasować do stylu industrialnego. Te dwa kolory można zestawić z wieloma elewacjami: jasnoszary, złamana biel, tynk.

Szare drzwi i okna, ponadczasowa klasyka

Przez lata wybór kolorów profili drzwiowych i okiennych ograniczał się do szarości. Dziś dostępne palety są znacznie szersze, ale wielu posiadaczy nadal decyduje się na ten kolor. Po co ? Ponieważ szary pasuje do wszystkich stylów architektonicznych i pasuje do wszystkich kolorów elewacji. Ponadto emanuje niezaprzeczalną elegancją. Jasne kolory sprawią, że będziesz bardziej się wyróżniać, ale szybciej blakną i są mniej neutralne.

Jeden szary nie jest drugim

Decydując się na szare drzwi i okna niekoniecznie ograniczasz dostępne Ci możliwości. Nadal musisz wybrać konkretny odcień szarości, który lubisz. W naszej kolekcji kolorystycznej znajdziesz mnóstwo różnych odcieni szarości, od najjaśniejszych po najciemniejsze. Co sądzisz o naszych odcieniach jedwabistej szarości, kamiennej szarości, kwarcowej szarości i antracytowej szarości? Nie jesteś oczarowany? W naszej kolekcji znajdziesz również szarość drogową, szarość betonu i szarość cementu!

Najpopularniejsze kolory okien 2023

 Czerń, antracyt, brąz, biały i odcienie szarości

PCV lub aluminium

Jeśli masz nowe drzwi i okna w swoim domu, będziesz miał wybór między profilami PCV lub aluminiowymi. Każdy materiał ma oczywiście swój własny styl i cechy charakterystyczne, ale oferowane odcienie szarości również się różnią.
Decydując się na profile aluminiowe Reynaers będziesz miał wybór pomiędzy drzwiami i oknami z pełnym lakierowaniem jednokolorowym (uni-color) lub dwukolorowym pełnym lakierem (bi-color), ale będziesz miał również gwarancję, że kolor Twoich profili nie ulegnie pogorszeniu, ponieważ nasze aluminium, którego używamy do produkcji okien jest rodzajem aluminium znacznie bardziej odpornym na promieniowanie UV niż pozostałe. Ponadto odcienie Kommerling firmy GM PLAST posiadają certyfikat Super Durable Polyesters Qualicoat Class 2, co oznacza, że ​​każdy z nich przeszedł test Florydy na blaknięcie kolorów i odporność na promieniowanie UV piorunująco!

Jednak PVC oferuje również wiele możliwości pod względem kolorystycznym. Oprócz wykończeń lakierowanych można zdecydować się na kształtowniki PCV pokryte teksturowanymi foliami akrylowymi (szary cedr, aluminium, szare drewno agatowe itp.) lub barwione w masie (jasnoszary, sygnalizacyjny).
Potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego odcienia szarości?

Dwukolorowy dla Twoich okien

Bardzo kolorowe okno – na przykład czerwone – może być bardzo piękne na zewnątrz, ale kolidować z wystrojem wnętrza. Co zrobić w tym przypadku? Wybierz dwukolorowe okno! Będziesz w stanie odróżnić wygląd zewnętrzny od wnętrza i zaspokoić wszystkie swoje pragnienia.

 

Aktualną paletę kolorów naszych okien i drzwi znajdziesz tutaj:

Kolory