Cennik okien PVC 2024

Cennik okien PCV 2023

Cennik okien PCV 2024

Chcesz wyposażyć swój dom w nową stolarkę? Zastanawiasz się ile kosztują okna PCV? Wybór materiału będzie zależał od kilku kryteriów, w tym od budżetu. W GM PLAST Cena Okna Kömmerling 76 dwuszybowego plastikowego typu fix (stałe/nieotwierane) o wymiarach 1500×1500 wynosi po rabacie około 620 zł (cena może się różnić w zależności od wielu czynników) netto. Aby właściwie oszacować swoje okno, zapoznaj się z różnymi cenami okien PCV, które różnią się w zależności od rozmiaru i liczby skrzydeł, a także akcesoriów i wyposażenia. Rodzaj okien może również wpływać na cenę: zalecamy wybór okna z potrójnymi szybami i ciepłą ramką aby uzyskać najlepszą izolację termiczną. Jeśli chcesz poznać cenę swojej stolarki przygotuj wymiary swoich otworów określ czy okna mają być otwierane czy nie i jakie mają być szyby. Następnie wyślij do nas zapytanie na szymanowicz@gmplast.pl lub matheo@gmplast.eu aby uzyskać fachową wycenę.

 Ile kosztują okna PCV w 2024 roku?

W 2024 cena standardowego plastikowego okna może się wahać od  650 do nawet 1350 zł

PVC jest najczęściej stosowanym materiałem do produkcji okien. Cena okna PCV różni się w zależności od specyfiki okna: rozmiaru, koloru, otwarcia… 

Cennik okien PCV 2024

Okno dwuszybowe Cena minimalna Średnia Cena maksymalna
Okno PCV typu fix (stałe nieotwierane) 339 zł 586 zł
Okno PCV Jednoskrzydłowe (RU) 473 zł 691 zł
Okno PCV Dwuskrzydłowe (RU) 863 zł 1031 zł
Okno PCV energooszczędne (RU) 581 zł 847 zł
Okno PCV Balkonowe 960 zł 1211 zł
Okno PCV przesuwne HST 7331 zł 9011 zł
Okno PCV PSK 5128 zł 6431 zł

Przyjęte wymiary 1000×1000 (balkonowe 2000×1000, hst i psk 2000×2000) wysokośćxszerokość

okna kolor biały

 ru- rozwierno uchylne

Profil okienny Kömmerling 76 AD oprócz (HS Premidoor oraz okna energooszczędnego Kömmerling 88)

Cena minimalna to nasza cena, Cena maksymalna to średnia cena innych producentów stolarki okiennej na profil Kömmerling 76 AD (cena może się różnić jest to tylko poglądowy cennik, a podane ceny są cenami netto)

Jaki materiał okienny wytrzyma żywioły, ładnie wygląda i prawie nie wymaga konserwacji? Jeśli powiedziałeś drewno lub włókno szklane, pomyśl jeszcze raz. W rzeczywistości odpowiedzią jest PWC czyli polichlorek winylu. PVC przebija obecnie każdy inny materiał na rynku okien, a jego sprzedaż jest warta miliardy dolarów.

Okna PVC ze stalowym rdzeniem i potrójnymi szybami mogą Ci służyć od 25 do 40 lat. Dla porównania, okna aluminiowe wytrzymują od 20 do 50 lat, podczas gdy żywotność drewnianych zależy od jakości ich konserwacji.

Dlaczego okna pcv są najczęściej wybierane?

Okna PCV stanowią 60% całego rynku pod względem wielkości. Główny powód? Są stosunkowo tanie, a przy tym oferują bardzo dobre właściwości i jakość! PVC pozostaje najtańszym materiałem w kategorii okien. I oferuje najlepszy stosunek ceny do jakości. Więcej na ten temat Zalety okien PCV. lub Jakie okna wybrać?

GM PLAST oferuje kilka kategorii w zależności od potrzeb i przeznaczenia stolarki, w tym między innymi okna energooszczędne. Najtańsze modele to najczęściej małe nieotwierane białe okno pcv.

Kolor okien PCV, a cena

Najtańsze oczywiście są standardowe białe okna PCV. Różnica jednak może być przy wyborze koloru. Zależy też czy kolor okna ma być dwustronny czy jednostronny. Oznacza to, że przykładowo od zewnątrz będzie antracyt, a od wewnątrz biały. Średnia różnica między białymi oknami, a kolorem jednostronnym wynosi 15 % natomiast dwustronnym kolorem około 35 %. Jeśli chcesz sprawdzić naszą aktualną paletę kolorów znajdziesz ją tutaj.

Cena okien, a liczba szyb

Jeśli zamierzasz do swoich okien wybrać pakiet trzyszybowy to będziesz musiał liczyć się z wydatkiem dodatkowym rzędu 100-200 zł w stosunku do okien dwuszybowych.

Montaż i transport cena

W GM PLAST Przeprowadzamy wysokie jakości ciepły montaż na taśmy poczytasz o tym więcej tutaj. Koszt demontażu okna oscyluje w granicach 25-33 zł za mb. Do tego należy wziąć pod uwagę obróbkę i montaż nowego okna, w takim przypadku zapłacimy już 70-80 zł za mb. Ceny i montaż okien, a także ich transport różnią się w zależności od regionu. Znaczenie będzie miał także gabaryt montowanego okna. Warto pod uwagę wziąć także, czy mają być zamontowane rolety nadstawne, ponieważ można je tylko zamontować, przed zamontowaniem okien. Kiedy okna są już zamontowane ale budynek nie jest jeszcze ocieplony można wtedy zamontować rolety podtynkowe. Natomiast kiedy jest już ocieplony montuje się rolety elewacyjne.

Zakup okna to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów, który zadecyduje o naszym komforcie i bezpieczeństwie. Cena to nie wszystko. Warto zwrócić uwagę na inne parametry, takie jak współczynnik przenikania ciepła, izolacja termiczna oraz akustyczna.