Jesienne szablony na okna 2023

Jesienne szablony na okna 2023

Jesienne szablony na okna 2023

Jesienne szablony na okna 2023

Jesienne szablony na okna 2023

Udekoruj swoje okna na jesień

Czy jesienią i coraz krótszymi dniami zastanawiałeś się nad udekorowaniem okien? W tym artykule znajdziesz kilka pomysłów na to jak możesz to zrobić

Ciepłe odcienie, które przywrócą kolor Twojemu wnętrzu

Aby zachować ciepłą atmosferę w pobliżu okien, wybierz sezonowe kolory swoich zasłon, takie jak ochra, szafran, len, a nawet określone odcienie czerwieni. Udekoruj także wewnętrzne parapety swoich okien, umieszczając elementy nawiązujące do jesieni, takie jak kompozycja z suszonych kwiatów i kolorowych liści. Ponadto dobrym pomysłem może być ustawienie przytulnego kącika do czytania obok okna. Koc, filiżanka herbaty i dobra książka sprawią Ci wtedy rozkoszną przyjemność. Wreszcie, niektóre markery pozwalają tymczasowo ozdobić okna. Może to być także świetną zabawą dla Twoich dzieci, które będą mogły wykorzystać swoje talenty i dodać trochę koloru Twoim oknom.

Okna jesień 2023

Okna jesień 2023

Dekoracja zewnętrzna okien na jesień 2023

Na zewnątrz lepiej jest wybierać elementy odporne na warunki atmosferyczne. Na przykład zawieszenie wieńców z gałęzi i cierni sosnowych pożółkłych jesienią na okiennicach, oknach i drzwiach nada Twojemu domowi oryginalny i sezonowy charakter. Piękne dynie możesz także zamontować pod swoimi oknami. Jest to szczególnie istotne w przypadku Halloween: nie wahaj się wyrzeźbić z nich cudownie przerażających masek. Możesz nawet wsunąć do dyń świeczki lub inny rodzaj oświetlenia, aby podkreślić swoją pracę artystyczną. Gdy nadejdzie listopad, dynie używane na Halloween można zastąpić różnymi innymi dekoracjami, lub po prostu je zjeść bo dynia to królowa jesiennej kuchni. W celu godnego zaprezentowania dyni możesz umieścić je na przykład w pięknym drewnianym pudełku, starej taczce udekorowanej na tę okazję lub nawet na małym ogrodowym stole. Na koniec zainstaluj latarnię zewnętrzną, aby oświetlić elementy dekoracyjne po zapadnięciu zmroku i ciesz się swoimi osiągnięciami.

Zasłony w jesiennych barwach

Zasłony jesienne kolory

Zasłony jesienne kolory

Pierwszym i najprostszym sposobem na podkreślenie jesiennej atmosfery we wnętrzu jest zmiana zasłon.
Aby wybrać kolory, szukaj inspiracji w naturze:
Zaproś do wnętrza wrzosowy fiolet w różnych odcieniach, dodaj ciepła paletą żółci, pomarańczy i burgunda znaną z parkowych alejek lub udekoruj wnętrze stosownie do pory roku złotem.
Jednak w wielu pomieszczeniach kolory te mogą być nieco zbyt wyraziste, ostro kontrastując np.
z dominującymi białymi ścianami.
W takim przypadku aranżując jesienne dekoracje okien warto postawić na bezpieczniejsze odcienie beżu, które jednocześnie potrafią dodać wnętrzu delikatnego ciepła.
Dobrym pomysłem będą także białe zasłony z kolorowym wzorem lub w subtelnym niebieskim kolorze pasującym do reszty wystroju.
A co jeśli w ogóle nie chcemy wybierać zasłon?
Przed ponurymi dniami możemy uchronić się także stosując żaluzje drewniane, dobierając modele w odpowiedniej tonacji do naszego wnętrza.
To eleganckie rozwiązanie, szczególnie dla tych, którzy wybierają rustykalny styl dekoracji.
Dekoracje okna jesień 2023

Dekoracje okna jesień 2023