Okna Energooszczędne

Okna Energooszczędne

Okna Energooszczędne

Zastanawiasz się, jak zatrzymywać energię cieplną, w swoim domu lub mieszkaniu co pozwoli Ci zaoszczędzić na rachunkach? Montaż nowych okien to jedno z rozwiązań, które może pomóc w poprawie komfortu energetycznego, dzięki lepszemu zatrzymywaniu ciepła w domu. Możesz wtedy osiągnąć znaczne oszczędności energii… pod warunkiem, że będziesz starannie dobierać nowe okna! GM PLAST pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.

Znaczenie okien w komforcie energetycznym – Okna domu odpowiadają średnio za 10 do 15% strat ciepła. Oznacza to, że 10 do 15% ciepła wytwarzanego przez ogrzewanie (grzejniki elektryczne, grzejniki gazowe, kocioł, piec na drewno itp.) jest tracone, zmniejszając w ten sposób komfort energetyczny. Oddziaływanie na jakość okien oznacza znaczne ograniczenie strat ciepła z domu. Wyzwanie jest takie samo jak w przypadku innych prac związanych z renowacją energetyczną: poprawa izolacji domu w celu zmniejszenia zużycia energii, utrzymania optymalnego ciepła w domu lub mieszkaniu, przy jednoczesnym obniżeniu rachunków za gaz lub energię elektryczną.

 

Warto wiedzieć, że
W rankingu przyczyn utraty ciepła, okna znajdują się na 4 miejscu, tuż za dachem i poddaszem (pierwsza przyczyna utraty ciepła w mieszkaniu) oraz ścian i przecieków powietrza.
Nasze okna PCV mają bardzo dobre współczynniki izolacji termicznej co pozwoli ci zmniejszyć koszty zużycia energii od 10 do nawet 15 %. Jeśli bardziej chcesz zwiększyć współczynniki izolacji termicznej polecamy wtedy korzystanie ze specjalnie przeznaczonych do tego profili tzw. do pasywnego domu (Kommerling 88 MD) oraz potrójnego szklenia do nawet 50 mm grubości. Im wyższy poziom przeszklenia, tym większa obietnica posiadania okna o dobrych parametrach izolacyjności termicznej i energetycznej. Jeśli zależy Ci na maksymalnym komforcie energetycznym, lepiej wybrać model okna z trzema szybami o doskonałym współczynniku izolacyjności termicznej

Nasze okienne Profile PCV i ich współczynniki izolacyjności termicznej

  Kommerling 76 AD

  • Wysoka oszczędność na kosztach energii-nowy system 76 mm z uszczelką przylgową o najwyższych parametrach izolacyjności termicznej-wartość współczynnika Uw dla okna referencyjnego do 0,76 W / (m²K).

Kommerling 76 MD

  • Wysoka oszczędność na kosztach energii-nowy system 76 mm z uszczelką przylgową o najwyższych parametrach izolacyjności termicznej-wartość współczynnika Uw dla okna referencyjnego do 0,73 W / (m²K).

Kommerling 88 MD

  • Możliwość zastosowania do domów pasywnych według ift-Richtlinie WA-15/2-Współczynnik izolacyjności termicznej Uf=0,95 W/(m²K).
Nie czekaj, skontaktuj się z nami już teraz w sprawie wyceny, a nasi specjaliści odpowiedzą w ciągu 24 godzin.