Zalety okien PVC

Zalety okien z PVC

okno pvc

W naszym kraju i nie tylko wciąż rośnie zainteresowanie stolarką z PVC i nie bez powodu! Izolacyjne, trwałe, konfigurowalne, łatwe w utrzymaniu, nadające się do recyklingu… a przede wszystkim ekonomiczne, PVC wyróżnia się jako właściwy kompromis między drewnem a aluminium. Jakie są więc prawdziwe zalety tego materiału? Dlaczego warto zdecydować się na stolarkę PCV?

Stolarka PCV: wydajność i trwałość

Okno PCV to przede wszystkim nieodłączne walory doceniane przez fachowców z branży budowlanej. Rzeczywiście, ten rodzaj stolarki oferuje doskonałe i niezaprzeczalne właściwości termiczne i akustyczne. Wybór stolarki PCV to zatem gwarancja dobrego ocieplenia domu. Ponieważ w przeciwieństwie do aluminium, PVC słabo przewodzi ciepło lub zimno, a zatem zapewnia bardzo dobre właściwości termoizolacyjności. Poza temperaturami PVC działa również jako bariera przed hałasem z zewnątrz. Dzięki temu jest znany ze swoich bardzo dobrych właściwości akustycznych!
Ponadto materiał ten ma dobrą wytrzymałość, co daje mu dwie główne zalety: solidność i trwałość. Dwie cechy, które stają się cennymi atutami w walce z złymi warunkami pogodowymi i agresjami zewnętrznymi, takimi jak środowisko zasolone, korozja, wstrząsy czy ścieranie. Okno PCV jest więc odporne na lata, wodę i ciepło! Nie odkształca się, nie boi się promieni UV i nie żółknie. Tak wiele zalet, które wyjaśniają, dlaczego ten materiał od dziesięcioleci cieszy się uznaniem konsumentów i architektów.

Miejsce na personalizację!

Jak widzieliśmy, stolarka PCV posiada wiele walorów technicznych, ale nie tylko! Szeroki wybór zastosowań, zarówno nowych, jak i remontowanych, a także liczne możliwości personalizacji czynią go jeszcze ciekawszym.
Z PVC możesz wyobrazić sobie wiele rozwiązań w zakresie otwierania, czy to w kontekście nowej budowy, czy renowacji stolarki. Z okna PCV na wymiar można wykonać wszystkie rodzaje otworów: konfiguracje od 1 do 3 skrzydeł, okna uchylno-rozwierane, naświetane,  Prostokątne lub mniej klasyczne w kształcie, małe lub duże, stolarka PCV spełnia wszystkie zachcianki!
I to nie wszystko ! Pod względem estetycznym ten materiał również nie powiedział ostatniego słowa! PVC pozwala na nieograniczoną kreatywność! Kolory, kształty… wszystko jest do wyobrażenia. Zaproszenie do wyrażenia własnej kreatywności, okno PCV pozwala zatem, poza standardową klasyczną ofertą, wyobrazić sobie bardziej fantazyjne alternatywy.
Ponieważ okna PCV są nie tylko białe! Procesy techniczne umożliwiają teraz uzyskanie szerokiej gamy kolorów, barwionych w masie lub platerowanych. Jego profile z nowoczesnymi liniami są również coraz cieńsze, aby wpuścić jak najwięcej naturalnego światła. Dzięki temu Twój dom zyskuje na estetyce i komforcie mieszkania. Nie wspominając o wielu opcjach, które pozwolą Ci naprawdę dostosować swoją stolarkę. Klamki, płytki z małym klejonym PVC lub lakierowanym aluminium, zintegrowane rolety itp. Okno PCV szyte na miarę pozwala sobie na wszelkie szaleństwa, aby spełnić Twoje oczekiwania i poprawić samopoczucie w Twoim domu.

Właściwości termiczne i komfort otworów PVC

Okna PCV to te, które oferują (wraz z oknami drewnianymi) najlepszą izolacyjność cieplną. Zapewniają średnio o 25% lepszą izolacje niż okna aluminiowe tej samej wielkości.

Ekonomiczność stolarki PCV

Okna PCV są znacznie tańsze niż okna aluminiowe (minimum 30%).

PVC: ekologiczny materiał chroniący środowisko

Wbrew powszechnemu przekonaniu PVC jest materiałem najbardziej przyjaznym dla środowiska. Wymaga niewielkiej ilości energii do wyciskania (2,5 razy mniej energii niż aluminium), naturalnie izoluje, w pełni nadaje się do recyklingu. Odzyskujemy zużyte okna z PVC zdeponowane przez naszych klientów partnerskich, aby zintegrować je z naszymi obiegami recyklingu, a tym samym odzyskać ten surowiec, który staje się ponownie dostępny.

Odporność i konserwacja okien PCV

Łatwy w utrzymaniu materiał
Koniec z konserwacją, malowaniem i bejcowaniem! Stolarka PCV ma jeszcze jedną ważną zaletę: wymaga bardzo niewielkiej konserwacji. Jeśli okno jest zakurzone lub poplamione, możesz je po prostu wyczyścić wilgotną gąbką. Nie poprosi cię o więcej uwagi!

Wodoodporne otwory PCV

Spawane zespoły okien z  PCV gwarantują doskonałą wodoszczelność. Wnęka aluminiowa, montowana mechanicznie (skręcana lub zaciskana) niekoniecznie daje takie same gwarancje.

Cisza dzięki stolarce PCV

Okna PCV, w zależności od wybranego podwójnego oszklenia, osiągają bardzo dobre efekty dźwiękoszczelności. Ich parametry akustyczne są średnio o 1dB lepsze od stolarki aluminiowej.

Design i finezja profili PCV

W końcu okna PCV poczyniły ogromne postępy pod względem przekrojów profili. Okno przesuwne z PVC ma teraz profile tak cienkie jak okno przesuwne aluminiowe. Wkłady słoneczne i świetlne okna przesuwnego z PVC są identyczne jak w przypadku okna aluminiowego.

Jeśli chodzi o dobór kolorów okien PVC to zalecamy zapoznać się

z naszą paletą

Zdecydowałeś się już na okna z PVC? Sprawdź nasze systemy tutaj | OKNA |

Polecamy również Profile Akrylowe Kömmerling