Wywiad z nowym dyrektorem handlowym Mateuszem Szymanowiczem

Wywiad z nowym dyrektorem handlowym Mateuszem Szymanowiczem

Wywiad z nowym dyrektorem handlowym GM PLAST Mateuszem Szymanowiczem

Wywiad

Mateusz Szymanowicz

Mateusz Szymanowicz

GM PLAST to nowoczesna, stosująca w procesie produkcyjnym najnowsze rozwiązania technologiczne fabryka stolarki otworowej. Fabryka ta ma od niedawna nowego Dyrektora Handlowego – Mateusza Szymanowicza. Aby bliżej poznać plany i aspiracje Pana Mateusza, zadaliśmy mu kilka pytań. Zapraszamy do lektury.

Katarzyna Rutkowska: Panie Mateuszu, objął Pan funkcję dyrektora handlowego w GM PLAST – jakie stoją przed Panem wyzwania na nowym stanowisku?

Mateusz Szymanowicz: Objęcie stanowiska Dyrektora Handlowego w GM PLAST to dla mnie wielki zaszczyt. To odpowiedzialność, którą traktuję poważnie i jestem podekscytowany rozpoczęciem tej nowej podróży. W mojej nowej roli stoję przed wieloma wyzwaniami, takimi jak rozwijanie silnych relacji z klientami, poszerzanie naszej sieci kontaktów i rozwijanie naszych ambicji biznesowych. Do moich obowiązków należy również upewnienie się, że nasza praca spełnia najwyższe standardy jakości oraz że jesteśmy dumni ze wszystkich jej aspektów.
Kolejnym wyzywaniem jest dla mnie odpowiednie zrozumienie klienta i jego potrzeb. Jestem młody i z każdym dniem uczę się czegoś nowego. Każdy spędzony dzień w pracy to dla mnie dawka sporego doświadczenia, ale tak naprawdę najwięcej wiedzy przyswajam w czasie spotykania się i rozmawiania z klientami. Do każdego trzeba podejść indywidualnie, każdy ma inne potrzeby oraz wymagania, dlatego tak ważne jest odpowiednie podejście i zrozumienie. Ważne jest także, aby nadążać za tempem zmian. Branża stolarki okiennej nauczyła mnie, że jest bardzo dynamiczna i często się zmienia, dlatego trzeba nauczyć się podążać za tymi zmianami i nie zostawać w tyle.
Objęcie tego stanowiska to dla mnie wielka szansa na wzięcie na siebie większej odpowiedzialności i dalszy rozwój moich umiejętności. Jestem przekonany, że podołam tym wyzwaniom i sprawię, że GM PLAST odniesie sukces.

Jak Pan zamierza przyczynić się do rozwoju firmy GM PLAST?

Będąc częścią GM PLAST, mam zamiar przyczynić się do rozwoju firmy, pomagając zwiększyć sprzedaż, pozyskać nowych klientów oraz zając się budowaniem marki w sieci. Planuję również pomóc w adaptacji oprogramowania, strategiach marketingowych i reklamowych, motywacji i organizacji pracowników. Moim celem jest zapewnienie konkurencyjności GM PLAST w branży poprzez tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla naszych klientów.
Ponadto, jako młody profesjonalista ze świeżymi pomysłami, wierzę, że mogę wnieść wiele wartości do naszej firmy. Moim głównym celem jest rozszerzenie zasięgu rynkowego firmy i bazy klientów. W tym celu będę analizować aktualne trendy rynkowe i opinie klientów, aby opracować skuteczne strategie marketingowe, które przyciągną nowych klientów i zwiększą sprzedaż. Dodatkowo skupię się na budowaniu silnych relacji z obecnymi i potencjalnymi klientami, a także tworzeniu skutecznych kampanii reklamowych, które pomogą GM PLAST wyróżnić się z tłumu. Ponadto będę ściśle współpracować z innymi działami, aby zapewnić, że nasze produkty i usługi spełniają lub przewyższają oczekiwania klientów.
Fabryka GM PLAST
Dodatkowo planuję rozwijać relacje z naszymi kluczowymi klientami i dostawcami. W końcu będę dążył do stworzenia efektywnego zespołu, który będzie wspólnie pracować nad realizacją wyznaczonych celów. Będę pracować nad tym, aby firma miała dobrą pozycję na rynku i oferowała produkty i usługi odpowiadające potrzebom obecnych i przyszłych klientów. Dodatkowo będę dążyć do opracowania silnej strategii marketingowej, która pomoże GM PLAST zwiększyć widoczność i rozpoznawalność marki. Moim celem jest zbudowanie zrównoważonego modelu biznesowego, który zapewni firmie długoterminowy sukces.

Jakie są Pana osobiste aspiracje i ambicje?

Moimi ambicjami są aktualnie rozwijanie i powiększanie bazy klientów firmy, budowanie relacji z kluczowymi klientami, zwiększanie przychodów i zysków, a także tworzenie pozytywnego środowiska pracy dla wszystkich pracowników. Chcę również tworzyć innowacyjne strategie i plany poszerzania obecności firmy na rynku przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej satysfakcji klientów. Aby osiągnąć te cele, skoncentruję się na budowaniu silnego zespołu, opracowywaniu nowych produktów i usług, na które jest duże zapotrzebowanie, oraz wykorzystaniu technologii w celu zwiększenia wydajności.
Jako nowy dyrektor handlowy w GM PLAST chętnie wnoszę świeże pomysły i strategie. Zależy mi na rozwoju firmy od komercyjnej strony biznesu poprzez odkrywanie nowych rynków i ugruntowanie swojej pozycji na obecnych. Zależy mi na zwiększaniu sprzedaży i zapewnianiu wyjątkowej obsługi klienta. Pasjonuje mnie również znajdowanie innowacyjnych sposobów wykorzystania technologii do automatyzacji procesów i zwiększania wydajności. Opracowując skuteczne plany marketingowe, będę dążyć do stworzenia pozytywnego wizerunku marki i uczynienia naszych okien bardziej dostępnymi dla klientów.

Jak by Pan określił obecną sytuację panującą na rynku? Z jakimi problemami muszą zmagać się dziś producenci stolarki otworowej?

Obecną sytuację rynkową można określić jako konkurencyjną i wymagającą. Producenci okien i drzwi stoją przed szeregiem wyzwań, takich jak rosnące koszty surowców, rosnąca konkurencja i rosnące oczekiwania klientów. Ponadto producenci muszą wyprzedzać trendy rynkowe, aby zachować konkurencyjność, jednocześnie znajdując sposoby na obniżenie kosztów przy zachowaniu jakości. Muszą także znaleźć sposoby na odróżnienie się od konkurencji, aby wyróżnić się i przyciągnąć klientów. Ponadto rośnie zapotrzebowanie na energooszczędne okna i drzwi, co wymaga od producentów inwestowania w badania i rozwój, aby nadążać za najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie.

Jakich nowości możemy spodziewać się w tym roku od GM PLAST?

W naszej fabryce okien staramy się być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i trendami związanymi z branżą okienną. Nieustannie poszukujemy nowych technologii, które mogą poprawić efektywność naszego procesu produkcyjnego i podnieść jakość naszych okien. Regularnie uczestniczymy również w targach i konwencjach, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w technologii okiennej. Nasz zespół jest zaangażowany w dostarczanie klientom możliwie najlepszych produktów i usług, a bycie na bieżąco z najnowszymi wiadomościami pomaga nam zawsze wyprzedzać konkurencję. W tym roku mogą Państwo spodziewać się od nas wielu nowości.
W ofercie pojawią się ognioodporne drzwi oraz okna. Niedawno wprowadziliśmy do naszych drzwi bardzo innowacyjne rozwiązanie, czyli automatyczny zamek wielopunktowy, dzięki któremu drzwi można otwierać zdalnie za pomocą domofonu, telefonu czy radiowych systemów dostępu – np. pilota czy czytnika linii papilarnych. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także dostęp SmartTouch, dzięki któremu unikną Państwo szukania kluczy – wystarczy SmartKey w kieszeni lub torebce. Funkcja KeylessGo umożliwia komfortowe otwieranie bez użycia klucza przez proste dotknięcie uchwytu drzwi ze stali szlachetnej.
GM PLAST wielokrotnie nagrodzony
Posiadamy szeroki wachlarz nowoczesnych żaluzji fasadowych oraz rolet. Do oferty zaimplementowaliśmy nowy system pergol, która posiada ukryty napęd w krokwi, którym możemy sterować zdalnie za pomocą naszego telefonu. Dodatkowo niedawno zaczęliśmy produkcję okien na bardzo wysokiej jakości nowoczesnym 7-komorowym niemieckim profilu Kommerling 88 MD oraz Kommerling 70 AD. Wprowadziliśmy także nakładki aluminiowe Aluclip do naszych okien PVC, które zapewniają nowoczesny wygląd aluminium od zewnątrz, a wewnątrz możemy cieszyć się ciepłem PVC. Dzięki naszemu zaangażowaniu w innowacje mamy nadzieję, że w nadchodzących latach będziemy nadal dostarczać naszym klientom produkty najwyższej jakości. Więcej o naszych nowościach i produktach znajdą Państwo na naszej nowej stronie gmplast.eu.